Kamienie na ładną cerę

Podobnie było z ametystem, wykorzystywanym przez Rzymianki w kremach i rozmaitych miksturach – służył do wygładzania i rozjaśniania cery. Badania laboratoryjne potwierdziły, że minerał ten zawdzięcza swoją skuteczność sporej zawartości poprawiającego mikrokrążenie manganu. Idąc

Podobnie było z ametystem, wykorzystywanym przez Rzymianki w kremach i rozmaitych miksturach – służył do wygładzania i rozjaśniania cery. Badania laboratoryjne potwierdziły, że minerał ten zawdzięcza swoją skuteczność sporej zawartości poprawiającego mikrokrążenie manganu.

Idąc tropem ajurvedy oraz przekazów medycyny naturalnej i litoterapii współczesne laboratoria kosmetyczne wzięły pod lupę kamienie, które od wieków stosowano do poprawiania urody.

Poza obecnymi od dawna na rynku chińskimi kosmetykami z perłami, jedwabiem i złotem, pojawiły się rodzime i zagraniczne kremy, żele, mleczka, oliwki z minerałami, m.in. ze złotem, miedzią, turmalinem, malachitem, oliwinem, ametystem i innymi kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Można je nabyć w dobrych drogeriach.

Jednakże wcale nie gorsze efekty uzyskamy, wzorując się na starożytnych elegantkach. Wystarczy do słoika z kremem lub wazeliną włożyć kawałek ametystu czy krzemienia pasiastego, turmalinu lub rodochrozytu i po trzech dobach zacząć takie „smarowidło” stosować.

Dobre efekty daje również przemywanie twarzy, szyi i dekoltu wodą, w której przez całą noc w szklanym naczyniu moczył się kryształ
górski, ametyst, kwarc dymny, różowy i zielony turmalin, oliwin, szafir czy hematyt.

Masaż twarzy bębnowanym (wygładzonym) kawałkiem hematytu, malachitu, surowego szmaragdu czy krzemienia poprawia mikrokrążenie i pobudza wytwarzanie kolagenu.

Warto więc przywrócić cerze blask dzięki sposobom prababek.

W.

 

Kryształ górski

Ametyst

Hematyt

Malachit

Olwin

Radochrozyt

Kamienie do nabycia w Magazynie Wysyłkowym miesięcznika  „4 Wymiar“.

Materiały pochodzą z książki: "Uzdrawiająca moc kamieni" i poradnika: "Moc kamieni", publikowanych na łamach miesięcznika "4 Wymiar", autorstwa Reny Marciniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.