Jak medytować

Przy rozbudzaniu zdolności paranormalnych i otwieraniu czakramów bardzo pomocne są kolory i wibracje minerałów. Im czystszy i większy kamień - tym lepiej, zwłaszcza jeżeli wykorzystuje się do tego celu kryształ górski, biały, złoty lub fioletowy fluoryt czy ametyst. W przypadku cyrkonów, diamentów i diamentów Herkimer, można stosować małe kamyczki (możliwie najczystsze), gdyż mają bardzo silną energię.

W czasie medytacji kamień układa się na czubku głowy (można medytować na leżąco. Niektórzy ezoterycy zalecają pracę z siedmioma kryształami górskimi lub siedmioma herkimerami, które umieszcza się na każdym czakramie. Można również poukładać na czakramach kamienie o barwie przypisanej każdemu z nich, a na szczycie czaszki położyć czy ustawić wybrany minerał o barwie fioletowej (ametyst lub fluoryt) albo biało-przejrzystej (diament, diament Herkimer, kryształ górski).

Trzeba zawsze wybierać kamienie, które budzą zaufanie i przyciągają wzrok (oczywiście pamiętając o odpowiednim kolorze dla danego czakramu).

Ktoś wybierze fluoryt, innego przyciągnie złoty topaz albo kryształ kwarcu. To znak, że to intuicja prowadzi i należy jej słuchać.

Zanim przystąpimy do medytacji z kryształami lub kamieniami należy przez 15 minut oczyszczać aurę i ciała subtelne. Pomoże nam w tym układ oczyszczający.

PS. Jogini twierdzą, że w momencie, kiedy otworzymy wszystkie ośrodki energetyczne, a energia Kundalini dotrze do siódmego czakramu, człowiek łączy się z kosmicznymi zasadami rządzącymi całym wszechświatem i osiąga wszystkie moce. Tyle, że nie ma już potrzeby wykorzystywania ich do egoistycznych celów, gdyż wszelkie żądze i emocje zostają wówczas rozpuszczone i towarzyszy nam uczucie szczęścia, prawdy i jedności z Bogiem.

Najbardziej odpowiedni czas, by otworzyć w pełni ten czakram, przypada na siedmiolecie między 42 a 49 rokiem życia. Ludzie, którzy w tym przedziale wiekowym nie otwierają się na wartości duchowe, często zapadają na rozmaite schorzenia, które zmuszają ich do zastanowienia się nad sensem życia, a potem do mniejszych lub większych zmian w światopoglądzie i postępowaniu.

R. M.

Materiały pochodzą z książki: "Uzdrawiająca moc kamieni" i poradnika: "Moc kamieni", publikowanych na łamach miesięcznika "4 Wymiar", autorstwa Reny Marciniak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.