Litoterapia cz. 6

Dostaliśmy wiele listów, w których prosicie m.in., by zaprezentować układy kamieni, które pomogą pokonać problemy z jasnym artykułowaniem swoich myśli, pozwolą się wyciszyć, skoncentrować czy doenergetyzować. Pani Agata z Zamościa pyta, czy układ zwany „pieczęcią Salomon

Dostaliśmy wiele listów, w których prosicie m.in., by zaprezentować układy kamieni, które pomogą pokonać problemy z jasnym artykułowaniem swoich myśli, pozwolą się wyciszyć, skoncentrować czy doenergetyzować.

Pani Agata z Zamościa pyta, czy układ zwany „pieczęcią Salomona” i układ „Gwiazda Dawida” to to samo. I jak układać kryształy przy ciele – wierzchołkami ku sobie czy odwrotnie, gdyż ona ma już mętlik. „W albumowym wydaniu książki o kryształach – co innego napisano w tekście, a co innego przedstawia fotografia. W tekście czytam, że wierzchołki kryształu mają być skierowane ku górze, na fotografii, nad głową modelki wierzchołek jest skierowany w dół. Pomóżcie mi się w tej materii połapać” – prosi.

Zacznę od odpowiedzi pani Agacie. W tym konkretnym przypadku (chodzi o bóle głowy), zarówno kryształy ułożone na czole, jak i nad głową powinny być wierzchołkami skierowane ku górze. Na zdjęciu jest błąd, którego nie wyłapała widocznie korekta.

Wracając zaś do pytania o układy  – większość stosowanych do uzdrawiania układów kamieni wywodzi się z tzw. „pieczęci Salomona”, czyli sześcioramiennej gwiazdy, nazywanej też gwiazdą Dawida.

Układ oczyszczający, który zaprezentowaliśmy w nr 3/2008 też opracowano w oparciu o tzw. „pieczęć Salomona”. Wszystkie kryształy kwarcu układa się w nim tak, by wierzchołki skierowane były na zewnątrz. Zawsze należy od niego rozpoczynać pracę z ciałem. Po oczyszczeniu (co najmniej przez kilka minut) można zastosować inne układy, np. energetyzujący – wówczas wystarczy te same kryształy obrócić wierzchołkami ku ciału i przez kilka do kilkunastu minut (w zależności od potrzeb, ale nie należy przekraczać 20 minut) pobierać energię.

Podobnie postępuje się w przypadku uzdrawiania konkretnych schorzeń, ale efekt będzie szybszy, jeśli na bolącym miejscu położy się siódmy kamień. Może to być kryształ kwarcu lub kamień związany kolorystycznie z danym organem czy czakramem, np. na gardle kładzie się małą szczotkę celestynu lub obębnowany błękitny chalcedon, turkus, chryzokolę, akwamaryn.

Na brzuchu, w okolicy pępka – żółty jaspis, słoneczny bursztyn, cytryn, złoty kalcyt itp.

Kamienie układa się jak na rysunku – nad głową, pod stopami, na poziomie ramion i bioder lub kolan, jeżeli przyjmie się pozycję leżącą.

Można również usiąść w kwiecie lotosu lub po turecku i ułożyć sześć kryształów wokół siebie w formie gwiazdy, a w złączonych razem dłoniach lub ułożonych w miseczkę trzymać siódmy kamień. Jeżeli chcemy się uspokoić, wyciszyć, może to być zielony awenturyn; pobudzić – czerwony jaspis, rubin lub granat; skoncentrować – lapis lazuli, sodalit, ametyst, szafir, cyjanit, fioletowy flu

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.