Kamienie w ajurwedzie

Kamienie i metale szlachetne używane są w ajurwedzie po to, aby zrównoważyć wpływ planet i bezpośrednio oddziaływać na siły życiowe. Mają zdolność zarówno przyciągania, jak i rozpraszania energii pozytywnych oraz negatywnych.

Oddziałują leczniczo, kiedy nosimy je w postaci biżuterii lub w jakiś inny sposób blisko ciała; możemy je także zanurzyć na noc w wodzie, a następnego dnia wypić tę wodę; można pić wodę z naczyń zrobionych z poszczególnych metali, takich jak złoto, srebro, miedź, lub pić nalewki z kamieni zmieszane z wodą. Jeśli wybierzemy picie wody z naczyń, to dla wata dobre jest złoto, podczas gdy srebro nadaje się dla pitta i kapha. Ajurweda stosuje także utlenione i oczyszczone kamienie szlachetne i metale w celach medycznych. Substancje te nazywane „basma” wnikają głęboko w ciało i przyczyniają się do wyleczenia z chronicznych chorób lub do odmłodzenia. Tybetańczycy znani są w kulturze stosującej ajurwedę z wytwarzania tych cennych leczniczych substancji.

Jeśli kamienie mają być użyte do leczenia, powinny zostać oczyszczone poprzez zanurzenie ich w wodzie z solą na co najmniej dwa dni. Niekiedy stosuje się także wodę ze świętych miejsc, na przykład wodę z Gangesu, wodę ze studni Chalice z Glastonbury itp. Jej moc można zwiększyć poprzez intonowanie świętych sylab i mantr.

Poniżej znajduje się klasyfikacja dotycząca stosowania kamieni szlachetnych. Dokonaj odpowiedniego wyboru w zależności od tego, co jest dla ciebie najbardziej wskazane pod względem fizycznym, mentalnym i duchowym, a bez wątpienia znajdziesz takie kamienie, które wydobędą twoje wewnętrzne piękno. (...)

Oto lista kamieni półszlachetnych, które można zastosować zamiast podanych kamieni szlachetnych:

Kamienie szlachetne            Alternatywne kamienie półszlachetne

rubin                                          granat

perła                                          kamień księżycowy

szmaragd                                   jadeit lub oliwin

żółty szafir                                 cytryn

żółty topaz                                 cytryn

diament                                     przezroczysty cyrkon lub kwarc

szafir                                         ametyst

Kormoran
Podobne artykuły
 • Kotewka orzech wodny (Trapa natans)– orzech dla zakochanych

  Kotewka orzech wodny (Trapa natans)– orzech dla zakochanych

  Kotewka służyła kiedyś Chińczykom jako broń, a polskim kawalerom pomagała podrywać panny na jarmarkach. To roślina nie...
 • Wiosenny dom

  Wiosenny dom

  Od zarania istnienia społeczności ludzkich jej członkowie czerpali wiedzę o świecie z obserwacji i służyła im o...
 • Jeżyna Rubus plicatus

  Jeżyna Rubus plicatus

  Gdzieniegdzie nazywana jest „roślinnym opryszkiem”, oskarża się ją o nadmierną ekspansywność i zarzuca, że zagraża ogr...

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.