Zielone koktajle

Zielone koktajle

Poniżej drukujemy fragment książki Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia, która ukazała się nakładem Wydanwictwa Vital.

Od dawna wiadomo, że rośliny posiadają wiele właściwości leczniczych. W tej książce przyjrzałam się konkretnym właściwościom leczniczym różnych owoców, warzyw i liści, by stworzyć zestaw przepisów, które mogłyby pomóc przy różnych chorobach. Działanie roślin jest bardzo łagodne i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Oczywiście picie zielonych koktajli nie zastąpi pomocy lekarskiej, ale te mieszanki mogą być wielką pomocą w powrocie do zdrowia. Poza tym jestem pewna, że lekarze pochwalą regularne spożywanie zielonych roślin, owoców i warzyw. Składniki przepisów zamieszczonych w tej książce są dostępne w supermarketach, sklepach ze zdrową żywnością i na rynkach warzywnych, a więc łatwo je znaleźć.To, że nazwy konkretnych przepisów odnoszą się do różnych dolegliwości, nie znaczy, że musisz spożywać tylko te, które odpowiadają twoim schorzeniom. Każdy może pić którykolwiek z poniższych koktajli i czerpać z niego korzyści. Przykładowo, wiśnie zawierają duże ilości melatoniny, która reguluje cykl snu i czuwania. Jednak wszyscy wiemy, że każdy może je jeść, zwłaszcza osoby z zaburzeniami snu. Innym przykładem jest kokos. Niedawne badania wskazują, że dieta bogata w olej kokosowy chroni przed wykształceniem odporności na insulinę przez mięśnie i tkankę tłuszczową, przez co pomaga wyleczyć się z cukrzycy typu 2. Dodałam kokos do koktajli dla osób z cukrzycą, ale oczywiście każdy stanie się zdrowszy, pijąc taką mieszankę. Niektóre przepisy zawierają produkty pochodzące od pszczół, które z szacunku dla wegan oznaczyłam jako „opcjonalne”.

...
Autor: Victoria Boutenko
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.