Przyjazne kamienie

Przyjazne kamienie

Dostaliśmy wiele listów, e-maili, telefonów z prośbą, by powtórzyć informacje o wpływie kamieni szlachetnych i półszlachetnych na działanie mózgu. Dlatego przedrukowujemy artykuł Kasi Bury z numeru 3–4 NATURA I TY z ubiegłego roku.

Niektóre kamienie synchronizują działanie obu półkul mózgowych, wzmacniają koncentrację, poprawiają zdolność zapamiętywania i uczenia się oraz stymulują zdolności intelektualne. Inne – zwalczają zmęczenie, ospałość, wzmacniają, uspokajają.

A oto króciutka ściągawka, podpowiadająca, po które kamienie sięgać w okresie maturalnym, w czasie sesji, w końcu roku szkolnego, kiedy uczniowie walczą o lepsze oceny na świadectwie lub kiedy mamy sporo pracy umysłowej. Zdarza się, że minerały są skuteczniejsze niż kofeina albo tabletki uspokajające. Naprawdę warto wypróbować ich moc!

Dla wzmocnienia
koncentracji i pamięci

Amazonit (kolor – opalizująca, turkusowa zieleń, niebiesko-zielony) – poprawia zdolność myślenia i przyswajania sobie wiedzy, zaleca się go wszystkim uczącym się.
Azuryt (kolor niebieski do ciemnonieb...

Autor: Kasia Bury
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.