Wiosenna kuracja z pokrzywy

Wiosenna kuracja z pokrzywy

Niedługo chętnie sięgniemy po nowalijki. Z pewnością są jednak starsze (i z pewnością lepsze) sposoby z oczyszczeniem naszego organizmu po zimowych tłuszczach. Czy macie jakieś rady w tym względzie?

Wiera R. z Poznania

Idealnym, wiosennym ziołem oczyszczającym jest młodziutka pokrzywa, do której można dodać trochę soczystych, jasnozielonych listków mniszka pospolitego. Zestaw przedni, bowiem zioła te nie tylko oczyszczają organizm, ale także go wzmacniają, odżywiają. Ich zielone listki to multiwitamina przyniesiona z apteki natury.

Kuracja oczyszczająca – napój z pokrzywy

Polecam również życiodajny i pyszny napój z młodych listków tych pożytecznych roślinek. Święta Hildegarda, wybitna znawczyni ziół, tak pisała o pokrzywie: Kiedy z ziemi wyrasta, pomaga gotowanym potrawom i oczyści śluz w żołądku. Święta nie pisała o herbatkach z pokrzywy, ale po prostu polecała ją wrzucać do zupy, rosołu czy sosu, bo podnosi ona wartość potrawy, a dodatkowo rozgrzewa żołądek.

Świeżą, drobno pokrojoną pokrzywę można dodać do jajecznicy, a także wszelkich sałatek i surowych warzyw oraz przygotować jak szpinak. Tym samym wzbogacimy wiosenne pożywienie naturalnymi, zdrowymi witaminami i mikroelementami.

Miód pokrzywowy na ładną cerę

Pokrzywa jest także niezastąpiona przy wszystkich problemach skórnych, a świeży sok z niej jest najskuteczniejszym i najbardziej wszechstronnym środkiem leczniczym.

Wypadanie włosów – nalewka z pokrzywy

Jeśli włosy są matowe, słabe, wypadają, przyczyny należy szukać głęboko w organizmie. Nasz organizm to całość, a nie poszczególne narządy bez żadnego związku. Jeśli więc włosy chorują, to oznacza, że nasza krew może być anemiczna, zanieczyszczona bądź bardzo wychłodzona. Chora krew nie jest w stanie właściwie odżywić organizmu, również włosów. Cebulki będą więc niedożywione, słabe, a po jakimś czasie całkiem zaschną, a wtedy włosy wypadają, bo są martwe.

W takim przypadku leczenie włosów na nic się zda, należy bowiem zatroszczyć się o cały organizm. Jeśli organizm będzie zdrowy, zdrowa będzie również krew, a tej nikt nie musi informować, w jaki sposób ma płynąć i jak dożywiać poszczególne komórki. Sama popłynie, sama dożywi i życie samo zacznie się odnawiać. Wszystko dzieje się tak samo jak w przyrodzie – jeśli tylko zostaną stworzone odpowiednie warunki, przyroda odnawia się, zieleni, kwitnie, i dzieje się to samoistnie, żaden lekarz czy inny specjalista tym nie steruje, i chwała Bogu.

Podobne artykuły
 • Mocz nie tylko na ugryzienia komarów

  Mocz nie tylko na ugryzienia komarów

  Wybrałyśmy się z koleżanką do Grecji na przełomie września i października. Pogoda była idealna, upały już minęły, pl...
 • Nowoczesne przetwory

  Nowoczesne przetwory

  Czy sporządzać domowe przetwory, czy poprzestać na kupnych – zastanawia się zapewne wiele osób. Odpowiedź brzmi: posia...
 • Posty po staropolsku

  Posty po staropolsku

  Świat kuchni jest nieodłącznym elementem naszej kultury. To niezwykle żywy, bogaty świat, pełen kolorów, zapachów i sm...

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.