Smaki radości i wspomnień

Smaki radości i wspomnień

Z SYLWIĄ MAJCHER, dziennikarką i blogerką, dla której kuchnia jest najpiękniejszym wyznaniem miłości bliskim, kulturze i tradycji, rozmawia Jolanta Podsiadła.

Jakie ciasto piecze Pani częściej – marchewkowe czy dyniowe?

– Mam słabość do ciasta marchewkowego, którą przywiozłam z Londynu. Gdy byłam tam pierwszy raz, odkryłam cudowną cukiernię, a w niej przepełnione aromatem jesiennych przypraw wypieki z marchewką właśnie. W domu zaczęłam eksperymentować, czego efektem był i tort marchewkowy z kremem ananasowym, i marchewkowe babeczki z orzechami czy ciasto z marchewką, żurawiną i kremem. Powtarzam sobie, że marchewka to cenne witaminy, więc ciasto z jej dodatkiem to w zasadzie lekarstwo. Na zimowe smutki na pewno.

Widziałam Panią w akcji podczas warsztatów z dziećmi, z którymi piekła Pani ciasto dyniowe, gotowała zupę z dyni z dodatkiem pomarańczy i imbiru, zapiekała kanapki bakłażanowe z pomidorami i mozzarellą. Pani po prostu kocha kuchnię! Czy taką miłość dziedziczy się w genach?

– Mo...

Autor: Jolanta Podsiadła
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.