Pierwsze wygięcia do tyłu

Kiedy nasze ciało poprzez praktykę staje się coraz bardziej świadome, przychodzi czas na podjęcie praktyki wygięć do tyłu.

Wcześniejsze praktykowanie pozycji stojących, skłonów i skrętów dało nam dużą wiedzę o tym, jak się mają nasze plecy, biodra, barki oraz przygotowało te obszary do podjęcia pracy w wygięciach.

Praktyka wygięć do tyłu jest niezwykle ważna, ale również bardzo trudna. Oczywiście można robić wygięcia od razu, ale pytanie – jak na takie zachowanie odpowie nasz kręgosłup, kiedy nie został odpowiednio przygotowany. Wygięcia w tył są tą grupą asan, która pozwala nam odkryć coś zupełnie nowego. W codziennym życiu rzadko mamy do czynienia z takim ruchem. Zazwyczaj kręgosłup eksploatujemy w skłonach, gdy po coś sięgamy, gdy zawiązujemy buty etc. oraz w skrętach, gdy np. obracamy się, by coś zobaczyć. Rzadko się wyginamy, a szkoda!

Wygięcia do tyłu działają regenerująco dla kręgosłupa, pozwalają doskonale otworzyć klatkę piersiową, dają poczucie siły i witalności. Zyskujem...

Autor: Tomasz Pyrzewicz
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.