Nadwaga, alergie i pleśnie

Nadwaga, alergie i pleśnie

Napiszcie, proszę, czy nadwaga może mieć związek z alergią? Zasugerowała mi to dietetyczka, kiedy opowiedziałam jej o moich zmaganiach z nadwagą. Marta z Bytomia

Wiele osób bezskutecznie walczy z dodatkowymi kilogramami. Stosowanie rozmaitych diet (nawet specjalistycznych systemów żywienia) i zwiększenie wysiłku fizycznego nie przynoszą pożądanego efektu. Czasem wręcz przeciwnie, po chwilowym spadku masy ciała nadwaga wraca z nawiązką, nasila się poczucie zmęczenia (również ogólnego) i znużenia walką o zgrabniejszą sylwetkę i zdrowie. Spada samoocena, pojawia się poczucie bezradności i obwinianie siebie o brak rezultatów.

Przyczyną takiego stanu rzeczy może być ALERGICZNY ZESPÓŁ METABOLICZNY. Jest to połączenie kilku czynników, które fizjologicznie uniemożliwiają schudnięcie.

Głównym winowajcą jest przewlekły stan zapalny organizmu wywołany alergią pokarmową IgG-zależną i/lub infekcja grzybami pleśniowymi (infekcja to nie alergia).

1.  LEPTYNOOPORNOŚĆ
Czynniki zapalne towarzyszące...

Autor: Arkadiusz Jakubczyk
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.