Co wpływa  na sprawność  umysłową

Co wpływa na sprawność umysłową

O usprawnianiu procesów myślowych i sposobach na uniknięcie schorzeń neurodegeneracyjnych z Jerzym Ziębą, autorem książki Ukryte terapie, rozmawia Katarzyna Chrzanowska.

JERZY ZIĘBA jest popularyzatorem wyników badań naukowych i wiedzy medycznej, od ponad 20 lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom. Jest autorem książki Ukryte terapie. Czego Ci lekarz nie powie i autorem polskiego tłumaczenia książki dr. Uffe Ravnskova The Cholesterol Myths (polski tytuł Cholesterol – naukowe kłamstwo). Analiza badań i innych publikacji medycznych jest jego pasją.

Ludzie starsi byli niegdyś traktowani jak mędrcy. Korzystano z ich rad. Starszyzna plemienna zarządzała całą społecznością. A dziś starość kojarzy się z demencją, zaburzeniami pamięci, świadomości, chorobą Alzheimera, chorobą Parkinsona. Czy to konsekwencje stylu życia, czy naturalny proces?

– Oczywiście starzenie się jest nieubłagane i nieuniknione. Ale proces ten nie musi tak wygląda...

Autor: Katarzyna Chrzanowska
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.