Poprawiają pracę mózgu

Poprawiają pracę mózgu

Tkanka nerwowa, poddawana ogromnym obciążeniom, potrafi nas zawieść. Przyczyną tego stanu jest między innymi nieuchronny proces starzenia się organizmu, neurotoksyny i zaburzenia elektromagnetyczne spowodowane przez elektryczny „smog”. Istnieją naturalne metody poprawy pracy mózgu, jego funkcjonowania. Są to zioła.

Wąkrotka azjatycka, inaczej Gotu kola (Centella asiatica)

Pochodzi z Indii, Japonii, Indonezji. Rośnie w wodzie i w jej okolicy. Od tysięcy lat stosowana była w medycynie naturalnej do leczenia zranień, schorzeń skóry, np. trądu i łuszczycy, poprawy jasności umysłu. Tubylcy nazywali tę roślinę – „cudownym eliksirem życia”. Leczono nią syfilis, zapalenia wątroby, wrzody żołądka, epilepsję, wysokie ciśnienie krwi. Szamani stosowali ją w celu poprawy niewydolności żylnej, pamięci i inteligencji oraz zmniejszenia stanów lękowych. Nie zawiera kofeiny, nie jest ziołem stymulującym. W medycynie ajurwedyjskiej i Tradycyjnej Medycynie Chińskiej jest uważana za zioło zapobiegające procesom starzenia i poprawiające pracę mózgu. Najnowsze badania potwierdzają też, że w znaczący sposób obniża ciśnie-nie krwi. Aktywne biologiczne składniki
ziela (trójperteny, bramin...

Autor: Piotr Derentowicz
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.