Olejki eteryczne

Olejki eteryczne

Olejki eteryczne to silnie skoncentrowane substancje pozyskiwane z różnych roślin. Są w 100 proc. naturalne, zatem doskonale sprawdzają się w aromaterapii czy przygotowywaniu domowych kosmetyków. Podpowiadamy, kiedy i jak je stosować.

Naturalne olejki eteryczne mogą być pozyskiwane w procesie destylacji składników roślinnych (kwiatów, korzeni, kory, liści, pnączy) lub w procesie destylacji z parą wodną. Dzięki temu w pełni zachowują bogactwo swoich dobroczynnych właściwości. Można je stosować w celach leczniczych, pielęgnacyjno-kosmetycznych czy podczas aromaterapii. Każdy olejek ma różny zakres zastosowań.

Jak stosować olejki eteryczne?
Olejki eteryczne służą głównie do aromaterapii, czyli leczenia zapachem.
– Aromaterapia to przede wszystkim kuracja, która pomoże nam przy różnego rodzaju dolegliwościach. Stosowanie olejków eterycznych dla lepszego samopoczucia jest niezwykle proste. Możemy dodać kilka kropli do kąpieli, wykorzystać do masażu lub do aromatyzacji pomieszczeń za pomocą nawilżaczy powietrza czy specjalnych kominków aromaterapeutycznych &ndas...

Autor: Adam Fraszke
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.