Zadbaj o cerę

O cerę należy dbać przez cały rok, ale wiosną warto poświęcić jej nieco więcej uwagi, aby zlikwidować jej zimowe zmęczenie i przygotować do nadejścia lata.

kawałek gazy i takim kompresem okładamy twarz i szyję. Po 20 minutach ściągamy kompres. Skóra stanie się bardziej delikatna, drobne zmarszczki ulegną spłyceniu.

Maseczka ziemniaczana – ujędrniająca
Średniej wielkości ugotowany ziemniak,
łyżka oliwy z oliwek

Ziemniaka rozgnieść widelcem i wymieszać z łyżką oliwy. Gdy trochę przestygnie, nałożyć na skórę twarzy i szyi. Po 20 minutach zmyć maseczkę letnią wodą.
 
W pielęgnacji cery ważne jest stosowanie dobrze dobranych kremów. Warto pamiętać, że wiosną i latem na dzień stosujemy lekkie i delikatne kremy z filtrem UV, na noc natomiast odpowiednie będą kremy odżywcze o gęstszej konsystencji. Podstawowe zasady w pielęgnacji skóry twarzy to zachowanie kolejności: mycie twarzy przy użyciu żelu lub mleczka, następnie tonizowanie, a na koniec nałożenie kremu. Do tonizowania możemy użyć naparu z rumianku lub octu jabłkowego wymieszanego z wodą w proporcjach 1 część octu na 2 części wody. Za pomocą wacika przemywamy twarz, a po wyschnięciu nakładamy krem. W trosce o świeży wygląd skóry nie możemy zapominać o piciu dużej ilości niegazowanej wody.
Dagmara Ulewińska

Autor: Dagmara Ulewińska
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.