Drzewa leczą

Wyjeżdżam na urlop do leśniczówki. W pobliskim lesie rosną sosny, świerki, jodły oraz dęby i brzozy. Przypomnijcie, jakie one mają właściwości zdrowotne. Z pozdrowieniami Jolanta B. z KrakowaWyjeżdżam na urlop do leśniczówki. W pobliskim lesie rosną sosny, świerki, jodły oraz dęby i brzozy. Przypomnijcie, jakie one mają właściwości zdrowotne. Z pozdrowieniami Jolanta B. z Krakowa

SOSNY – uspokajają i wzmacniają system nerwowy, rozpraszają smutek, przepędzają chandrę. Łagodzą dolegliwości związane z drogami oddechowymi – pomagają oczyszczać oskrzela, wzmacniają płuca, działają przeciwastmatycznie. Obniżają też ciśnienie krwi, łagodzą katar, bóle mięśniowe, wzmacniają struny głosowe, poprawiają odporność i mają właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.

ŚWIERKI – działają podobnie jak sosny, ale dodają też energii, poprawiają pracę układu krążenia i serca. Łagodzą bóle stawów, udrożniają drogi oddechowe.

JODŁY – mają właściwości podobne do sosny. Uwalniają poza tym od bólu
głowy i kołatania serca, wzmacniają je i poprawiają jego pracę. Działają na organizm odmładzająco. Kilkugodzinny pobyt wśród nich przyspiesza także gojenie się ran i poprawia trawienie.

DĘBY – wzmacniają ...

Wydanie
Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.