Niebieskie owoce zapobiegają procesom starzenia (cz. II)

Niebieskie owoce, czyli te o barwie od granatowej po prawie czarną, zawierające antocyjany, np. czarne jagody, borówka amerykańska, jeżyny, aronia, ciemne winogrona, chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i zapobiegają procesowi starzenia się organizmu, poprawiają pracę mózgu i pomagają zachować dobrą pamięć.

Niebieskie owoce, czyli te o barwie od granatowej po prawie czarną, zawierające antocyjany, np. czarne jagody, borówka amerykańska, jeżyny, aronia, ciemne winogrona, chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i zapobiegają procesowi starzenia się organizmu, poprawiają pracę mózgu i pomagają zachować dobrą pamięć. Wzmacniają także odporność i zapobiegają chorobom neurodegeneracyjnym, nowotworowym, układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy.

Zawierają też bogactwo pierwiastków mineralnych, witamin i przeciwutleniaczy. Ciągle prowadzone są badania nad właściwościami przeciwutleniającymi zawartych w nich związków, zwłaszcza polifenolowych i kwasu askorbinowego.

Znane i stosowane były i są w medycynie ludowej i konwencjonalnej do leczenia wielu chorób.

W poprzednim numerze pisałam o aronii, borówce czernicy i borówce amerykańskiej.

...

Autor: Agnieszka Bożek
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.