JOGA ŚMIECHU

JOGA ŚMIECHU

Z ambasadorami Jogi Śmiechu (Laughter Yogi) Gagą i Khevinem Barnes z USA rozmawia Maciej Starko – prowadzący kanał na YouTube „Świadoma.TV – telewizja ludzi chcących żyć świadomie”.

Gdzie i kiedy pojawiła się w Waszym życiu Joga Śmiechu?

– Jogą Śmiechu zainteresowałam się w 2006 roku. Pięć lat wcześniej moja mama miała wylew, po którym dużo chorowała i zmarła. W tym samym czasie pożegnałam moją najlepszą przyjaciółkę, która zmarła na stwardnienie rozsiane. W przeciągu kilku miesięcy zmarły też dwie inne bardzo bliskie mi osoby. Żyłam z kamieniem w sercu i budząc się codziennie, nie potrafiłam odnaleźć żadnej radości w swoim życiu. W końcu pewnego dnia usłyszałam w sobie głos: „Musisz się więcej śmiać!”. Zignorowałam go, bo przecież wtedy nie było mi wcale do śmiechu. Ale ten głos nie zamilkł.

W końcu go posłuchałam, spotkałam się z osobą, która stosowała terapię śmiechem, ale nie Jogę Śmiechu. Po jakimś czasie zadzwoniła do mnie z informacją, że właśnie w naszej okolicy ma się odbyć pierwszy trening Laughte...

Autor: Maciej Starko
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.