Roślinne neutralizatory i generatory

Od wielu wieków stosuje się roślinne odpromienniki w celu ochrony przed szkodliwym promieniowaniem cieków wodnych.

Do najbardziej cenionych w tym zakresie należą gałązki brzozy. Układamy ich warstwę w łóżku pod materacem. Gdy wyschną, wymieniamy je na świeże. Najlepiej, aby były drobne i zebrane tuż po tym, jak wypuściły pączki. W tym czasie siła oddziaływania rośliny jest największa. Podobne, ale nieco słabsze, właściwości posiadają też gałązki czeremchy i jesionu.

Do neutralizacji kosmicznych promieniowań sieciowych, takich jak siatka szwajcarska i diagonalna, mogą służyć korzenie chrzanu. Związujemy je na krzyż i kładziemy tam, gdzie przecinają się pasma wspomnianych radiacji. Radiesteci uważają, że przebywanie na tego typu skrzyżowaniach jest niekorzystne dla zdrowia i osłabia organizm. Co kilka miesięcy chrzan powinniśmy wymienić.

Innym popularnym odpromiennikiem są owoce kasztanowca. Należy pamiętać, aby zastosować ich odpowiednio dużo, rozmieszczając w woreczkach pod materacem w kilku miejscach. Po paru miesiącach powinniśmy je zastąpić innymi. Część zebranych jesienią kasztanów można włożyć do zamrażarki. Po odmrożeniu i wytarciu do sucha posłużą one do zamiany poprzednio zastosowanych. Prócz działań neutralizujących oddziaływanie żył wodnych, kasztany wpływają korzystnie na zapobieganie stanom zapalnym, reumatyzmowi, bólom mięśni i stawów, żylaków i hemoroidów.

Jednym ze zjawisk mających miejsce w pomieszczeniach, w których występują promieniowania geopatyczne, jest dodatnia jonizacja powietrza. Aby temu zapobiec, wstawiamy do wnętrz rośliny produkujące jony ujemne. Najbardziej nadają się do tego paprotki, bluszcze, geranium.
Istnieje dziwna interakcja między człowiekiem a roślinami. Okazało się, że te ostatnie odczuwają myśli i emocje. Udowodnił to za pomocą eksperymentów amerykański badacz Cleve Backster, mierząc przewodnictwo i potencjały elektryczne liści oraz przepuszczalność światła. Rośliny rozpoznawały ludzi o złych intencjach i reagowały na negatywne uczucia. Natomiast w przypadku pozytywnego nastawienia i dobrych myśli rejestrowane parametry całkowicie się zmieniały na korzyść.

Kilkanaście lat temu miałem okazję odwiedzić słynny ogród ekowioski w Findhorn w Szkocji, gdzie do hodowanych warzyw wypowiadano czułe słowa, a one odwzajemniały się niezwykłym wzrostem i gigantycznymi plonami. Nie uwierzyłbym, gdybym nie oglądał tego fenomenu na własne oczy.
Efekt Backstera można wypróbować w warunkach domowych, „głaszcząc” biopola paprotki czy geranium. W tym celu przesuwamy powoli dłonie kilka centymetrów od liści, nie dotykając ich. Możemy odczuć ciepło bądź mrowienie w palcach. Takie działanie wzmacniamy afirmacjami, prosząc, aby roślina oczyściła nas ze wszystkiego, co negatywne i napełniła ożywczymi energiami przyrody.

 Ważny jest etap indywidualnego doboru roślin, które przydadzą się w naszym mieszkaniu. W tym celu możemy użyć wahadła i sprawdzić je w sklepie ogrodniczym jeszcze przed zakupem. Metoda łatwa jest do zastoso...

Autor: Leszek Matela
Wydanie
Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.