CZYSTEK PRZECIW WIRUSOM

CZYSTEK PRZECIW WIRUSOM

Na początku pandemii wróciłam do lektur o ziołach. Szukałam przede wszystkim informacji o takich, które pomagają walczyć z wirusami czy blokują ich aktywność . Przypomniałam sobie o głośnych kilkanaście lat temu doniesieniach niemieckich wirusologów, którzy szukając roślinnej substancji, pomocnej w zwalczaniu ptasiej grypy, odkryli po wielu badaniach, że zapobiegawczo i blokująco na tego wirusa działa ekstrat z czystka.

 
 
Wnikało to z wysokiej zawartości polifenoli w tej roślinie, czyli substancji o silnym działaniu antyoksydacyjnym, które blokują aktywność wirusów i bakterii.
Badania potwierdziły też, że dzięki stosowaniu herbatek (naparów  czy odwarów) z czystka szybciej ustępowały objawy przeziębienia i wszelkie infekcje dróg oddechowych.
 
Sama doświadczyłam  jego dobroczynnych skutków, kiedy parę lat temu złapałam infekcję na wyjeździe. Pisałam  o tym na łamach
"NATURY I TY" .
 Ale w czasie pierwszego  lockdownu  postanowiłam sobie  przypomnieć  więcej informacji na temat tego ziółka i sięgnęłam  po publikację wydawnictwa  "Vital" z 2014 roku pt. "Czystek. Zdrowie  i piękno dzięki  jednej roślinie."
 
Ta niewielka książeczka uzmysłowiła mi jak wielce pożyteczne jest to ziółko, zwłaszcza w czasie szalejących wirusów.
 Uczeni z berlińskiej  kliniki potwierdzili w niej wcześniejsze wyniki badań  czystka przez kolegów z innych uczelni i klinik, a   w 2009 roku opublikowali wyniki swoich badań, dotyczące m. in. oddziaływania   czystka na wirusowe infekcje dróg oddechowych.
 
Po uważnej lekturze - dowiedziałam się także - iż  " W środowisku tkanek ludzkich płuc
 dzięki  ekstraktowi z czystka (...)  można ograniczyć liczbę wnikających w nie wirusów".
 
To sprawiło, że zaczęłam codziennie spożywać profilaktycznie  po filiżance naparu z czystka oraz płukałam nim gardło, jamę ustną i obmywałam nim ręce oraz chłodnym spryskiwałam pomieszczenia w domu.
Mąż - jak to z mężczyznami bywa - raz wypił przygotowany napar, kiedy indziej zapomniał.
I  kiedy dopadł go COVID, (a  wcześniej odwiedzał codziennie chorego ojca,który jak się okazało po teście miał dodatni wynik i trafił do szpitala), mąż wysoko gorączkował i bardzo opadł z sił.
 
Odmówił pójścia do szpitala, więc  walczyłam z jego temperaturą, kaszlem, potwornym osłabieniem... M. in. podając mu ziołowe napary i stosując rozmaite metody znane mi z medycyny naturalnej.
Sama zaś aplikowałam sobie po trzy filiżanki  naparu z  czystka codziennie, bo czułam się słaba i zmęczona oraz drapało  mnie w gardle. Jak wspominałam tu, wyniki na  koronowirusa, które odebrałam w Sylwestra,  były ujemne,  ale kiedy  później  zrobiłam test na przeciwciała - okazało się, że mam je oba.
Czyli nadzwyczaj łagodnie przeszłam tę "zarazę", jak mi powiedziała znajoma pielęgniarka.
 
I jestem przekonana, że napary z czystka odegrały w tym  istotną rolę.
Dlatego polecam to ziółko, które nie tylko osłabia działanie wirusów, baktertii, grzybów, ale  wspiera system odpornościowy i zapobiega starzeniu  się organizmu.
Rena  Marciniak-Kosmowska
 
Autor: Rena Marciniak-Kosmowska
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.