Odchudzaj się mądrze

Droga NATURO!Pomocy. W drugiej połowie czerwca wyjeżdżam z gronem znajomych na Majorkę. Przez zimę, tak przedłużającą się niemiłosiernie, przybyło mi tu i ówdzie… Nie chciałabym wyjść na plażę z tymi oponkami i dodatkami. Zwłaszcza że w tym gronie będzie ktoś, na kim mi zale

Droga NATURO!
Pomocy. W drugiej połowie czerwca wyjeżdżam z gronem znajomych na Majorkę. Przez zimę, tak przedłużającą się niemiłosiernie, przybyło mi tu i ówdzie… Nie chciałabym wyjść na plażę z tymi oponkami i dodatkami. Zwłaszcza że w tym gronie będzie ktoś, na kim mi zależy, a inne dziewczyny mają figury modelek.
Zaznaczam, że nie znoszę siłowni, wyciskania ani zapachów potu i tym podobnych tortur. Co można w krótkim czasie zrobić, aby „ociosać”, choć trochę te zbędne wypukłości?
 MAGDA

 

Odpowiedż:

Skoro nie lubi Pani wyciskania potów, proponuję zacząć od oczyszczenia organizmu, zmiany diety i stylu życia. CODZIENNE SPACERY – rano i wieczorem, schody zamiast windy i w domu i w pracy, karnet na pływalnię i domowe kąpiele połączone ze szczotkowaniem całego ciała, naprzemienne prysznice – ciepłe – zimne oraz automasaż ciała.

W poprzednim numerze Kasia Bury w tekście „Posty i głodówki” pisała jak oczyścić organizm. Warto skorzystać z jej rad, a potem przejść na lżejszą dietę. Można też zafundować sobie 2–3 dniową głodówkę w czasie weekendu lub sokówkę, czyli popijanie soków warzywnych lub owocowych, najpierw pół na pół z wodą, a potem czystych. Doskonałe efekty daje sok z selera, sok brzozowy (można nabyć gotowy) oraz popijanie naparów i odwarów z pączków lub liści brzozy, szparagów, pokrzywy.

Jeżeli nie jest Pani uczulona na truskawki, to polecam przynajmniej raz w tygodniu
1 dzień truskawkowy. Kilogram truskawek trzeba podzielić na 5 porcji i spożyć je w ciągu dnia – bez cukru, śmietany, jogurtu – dokładnie przeżuwając. Między tymi posiłkami – co najmniej po godzinie można wypić herbatkę „odchudzającą” lub poprawiającą przemianę materii.

Może Pani także skorzystać z porad zawartych w tekście pt. „Odchudzanie po chińsku” lub w artykułach zaprezentowanych w poprzednim numerze w cyklu „ODCHUDZAJ SIĘ Z GŁOWĄ” oraz „Redukcja brzuszka”.

Zachęcam do domowych kąpieli poprawiających przemianę materii i napięcie
skóry. Przepisy znajdzie Pani wewnątrz numeru oraz na naszej stronie internetowej www.naturaity.pl
Pozdrawiam serdecznie
Zielarka

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.