Problemy z prostatą

Mężczyźni, nie lecząc przypadłości, którą woleliby ukryć przed światem, robią sobie ogromną krzywdę i warto ich dopingować, by jednak przeprowadzali regularne badania oraz poddawali się terapii, zanim sytuacja stanie się niebezpieczna.

oacute;w męskich. Znajdują się one między innymi w świeżych pestkach dyni, słonecznika, ziarnach sezamu. Dlatego sporo może tu zdziałać właściwa dieta, bogata w te nasiona – należy też jeść więcej warzyw (zwłaszcza wzmacniających nerki i pęcherz szparagów!) i owoców, natomiast ograniczyć należy tłuszcze pochodzenia zwierzęcego oraz alkohol. Do tego rzucić palenie i prowadzić nieco aktywniejszy fizycznie (to zalecenie szczególnie dla panów pracujących za biurkiem) tryb życia. Nigdy też nie należy powstrzymywać się od oddania moczu, aby uniknąć przepełniania pęcherza. Ważne jest ponadto regularne wypróżnianie, a zwłaszcza przeciwdziałanie zaparciom.
Przy nasilonych objawach stosuje się dodatkowo preparaty łagodzące dolegliwości będące skutkiem przerostu – moczopędne, przeciwzapalne, antybakteryjne, obniżające napięcie mięśni gładkich pęcherza moczowego i pobudzające regenerację komórek nabłonkowych.

Kuracje

Według Hildegardy
Weź kamień zwany rubelitem, rozgrzej go na słońcu, zanurz w szklance krowiego mleka na godzinę, potem go wyjmij i wypij mleko. Powtarzaj kurację przez 2 tygodnie.
Pestki dyni oraz pokrzywa
Jest to terapia opisana prze Panią Janinę – autorkę pierwszego z listów przytoczonych na wstępie. Trudno autorstwo tej kuracji przypisać konkretnemu terapeucie czy też zielarzowi, bo w różnych wariantach zalecana była przez wielu klasyków medycyny na przestrzeni kilkunastu wieków. W przytoczonej tu formie proponują ją między innymi terapeuci z zakonu benedyktynów.

2 łyżki stołowe świeżych pestek dyni zażywać rano i wieczorem z niewielką ilością wody (można je też dodawać do musli, wzbogaconego jeszcze ziarnem sezamu i pestkami słonecznika – przyp. red.). W ciągu dnia dodatkowo dobrze jest kilka razy brać do ust
5–10 pestek i powolutku je przeżuwać, dokładnie mieszając ze śliną, a następnie je połykać. Dwa razy dziennie po jedzeniu wypijać pełną łyżkę stołową oleju z pestek dyni.

Do tego 4–5 razy dziennie
pić odwar z korzenia pokrzywy:
1 łyżeczkę sproszkowanego suszonego korzenia zalać szklanką zimnej wody, zagotować, zmniejszyć ogień do minimum, podgrzewać przez 10 minut, odstawić na minutę i odcedzić.

Według o. Grzegorza Sroki
Zalecenia praktyczne:
1. Ciepło się ubierać, dbać zwłaszcza o nogi.
2. Jeść podkiełkowane ziarna dyni
i słonecznika (około 30–40 ziaren dziennie)
3. Jeść często kukurydziankę, płatki owsiane i kaszkę manną.
4. Jeść dużo surówek, owoców i warzyw, mało tłuszczów zwierzęcych.
5. Jeśli lekarz zaleci, zażywać specyfik roślinny Tadenan. (Wyciąg z zawierającej fitosterole z kory śliwy afrykańskiej, dostępny w aptekach – przyp. red.)

Mieszanka ziołowa łagodząca objawy przerostu prostaty, a także jego skutki – ułatwia i reguluje wydalanie moczu oraz działa przeciw- zapalnie i przeciwbakteryjnie:

• Ziele rdestu ptasiego
(Hb. Polygoni avic.)     100 g
• Kwiat rumianku
(Anth. Chamomillae)    100 g
• Znamię kukurydzy
(Stigma Maydia)    50 g
• Korzeń biedrzeńca
(Rad. Pimpinella)    50 g
• Liść porzeczki czarnej
(Fol. Ribis nigri)    50 g
• Liść poziomki
(Fol. Fragariae)    50 g
• Liść borówki brusznicy
(Fol. Vitis idaeae)    50 g
• Liść borówki czarnej
(Fol. Myrtylli)    50 g
Autor: Beata Kondysar
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.