Problemy z prostatą

Mężczyźni, nie lecząc przypadłości, którą woleliby ukryć przed światem, robią sobie ogromną krzywdę i warto ich dopingować, by jednak przeprowadzali regularne badania oraz poddawali się terapii, zanim sytuacja stanie się niebezpieczna.

• Liść maliny
(Fol. Rubi idaei)    50 g

Zioła dobrze wymieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, parzyć pod przykryciem 20–30 min, przecedzić. Pić gorące, po szklance 2 razy dziennie po jedzeniu.
(Za: o. Grzegorz Franciszek Sroka
Poradnik ziołowy, Warszawa 1986)

Według
doktor Jadwigi Górnickiej
3 razy dziennie zażywać Poldanen (preparat z wyciągiem z kory śliwy afrykańskiej – przyp. red.) lub Prostapol Plus (zawiera wyciągi z ziela tasznika pospolitego, dziurawca, nawłoci pospolitej, rzepiku, kwiatu arniki, korzenia kozłka w tak dobranych proporcjach, by lek zawierał minimum 30 mg steroli w 30 g – przyp. red.) po tabletce, po jedzeniu, oraz Urinal 3 razy dziennie po tabletce, po jedzeniu.

Bardzo ważne jest picie płynów – co najmniej 2 i 1/2 l dziennie wody lub ziołowych czy owocowych herbatek.

Co drugi dzień należy zrobić nasiadówkę nad parą:
3 łyżki Septosanu oraz łyżkę pokrzywy gotować w 3 l wody przez 5 min. Aby wygodnie usiąść, naczynie można wstawić do miski sedesowej, kładąc na wierzch grubą deskę, aby się nie poparzyć. Ciepło otulić ciało i siedzieć 20 min nad parą.

Okład 1
Po zabiegu całe podbrzusze oraz okolicę lędźwiowo-krzyżową obłożyć rozbitymi liśćmi świeżej kapusty, a następnie bardzo ciepło otulić. Okład trzymać przez godzinę.
Okład 2
Zamiast liści kapusty można zastosować olej rycynowy: podgrzać go dość mocno (ma być gorący, ale nie parzyć), nasączyć nim gazę lub ręcznik i opatulić całe podbrzusze, krocze, nerki oraz okolicę lędźwiowo-krzyżową i ciepło się okryć.
(Za: Jadwiga Górnicka, Sabina Zwolińska – Kańtoch Na zdrowie. Porady doktor Górnickiej)

Uwaga!
Te terapie można nieco modyfikować i łączyć – na pewno warto uzupełnić leczenie za pomocą pestek, kiełków czy oleju z dyni, z nasiadówkami oraz okładami dr Górnickiej, przy czym jeśli zastosowany zostaje drugi wariant okładu, olej rycynowy wolno zastąpić (lub stosować wymiennie) olejem lnianym lub oliwą z oliwek. Jednak nie należy samodzielnie wzbogacać kuracji stosowanej wewnętrznie – zwłaszcza uzupełnianie tabletek kupionych w aptece herbatami ziołowymi czy np. żelem lub olejem sabalowym bezwzględnie trzeba uzgodnić z lekarzem!

Beata Kondysar

Autor: Beata Kondysar
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.