z kajecika prababki

z kajecika prababki

Na oczyszczanie, ładną cerę, smukłą sylwetkę, oczyszczenie organizmu i trucizn wypędzenie...

Na oczyszczanie, ładną cerę i...
14 fig suszonych umyj, przekrój na pół i zalej dobrą oliwą w słoiku. Postaw na 2 tygodnie w ciepłym i ciemnym miejscu, dobrze przykryte, a potem codziennie na czczo, przez 14 dni, spożywaj dwie połówki owocu z odrobiną oliwy, w której się moczy. Znakomicie oczyszcza wątrobę i jelita, wypróżnienie lekkim czyni, blask oczom i cerze przywraca.

Na smukłą sylwetkę
Utnij witkę z krzewu bzu czarnego i ściągnij korę. Koniecznie ją wysusz na piecu (lub w wygaszonym piekarniku, albo w suszarce do grzybów). Wysuszoną korę włóż do słoiczka lub pudełka z tektury. Co rano przez 7 dni gotuj na wolnym ogniu 10 minut po zawrzeniu (woda może tylko mrugać) szczyptę kory (czyli tyle, ile zmieści się między czubkami palca wskazującego i kciuka) w 1/4 l wody.
Odwar przecedź przez sitko, w razie potrzeby dopełnij przegotowaną wodą, tak aby było 3/4 szklanki płynu. Pij powolutku codziennie rano – koniecznie na czczo.
Zrób trzy dni przerwy i powtórz kurację.

Na oczyszczenie organizmu i trucizn wypędzenie
Weź garść liści bzu czarnego (najlepiej zbierać je w lesie, a potem przechowywać w lodówce w pojemniku z warzywami – przyp. red.) i zalej szklanką letniej wody. Gotuj jak korę, ale tylko 5 minut. Pij na czczo, codziennie przez 14 dni. Odczekaj co najmniej 30 minut, a najlepiej pełną godzinę, nim siądziesz do pierwszego posiłku.
Liście można ususzyć i taką kurację przeprowadzić znów po trzech miesiącach.

...
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.