Kudzu - koniec nałogów?

Czy korzeń kudzu naprawdę leczy z nałogów? Także z alkoholizmu? Pomyślmy o tym teraz właśnie – w czasie wiosennego przesilenia… Karnawał dostarczał okazji do biesiadowania. Do wypicia. I wtedy akurat niewinnie mógł się zacząć ciąg alkoholowy, niezauważal

 

Czy korzeń kudzu naprawdę leczy z nałogów? Także z alkoholizmu? Pomyślmy o tym teraz właśnie – w czasie wiosennego przesilenia…

 

Karnawał dostarczał okazji do biesiadowania. Do wypicia. I wtedy akurat niewinnie mógł się zacząć ciąg alkoholowy, niezauważalnie dopaść nas niszczący nałóg. W Polsce choroba ta bywa ukrywana, nawet jej leczenie jest wstydliwe. Nie ma wyleczonych z alkoholizmu. Są natomiast alkoholicy niepijący – spotykający się na mitingach dla Anonimowych Alkoholików. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wielka to rzesza ludzi – obojga płci, często znanych i popularnych w świecie, jak również dosłownie anonimowych. Czy kudzu leczy z alkoholizmu w ogóle? Tak niektórzy twierdzą – to niebywałe!

Przypuszczalnie było tak: korzeń ekspansywnej rośliny kudzu przywędrował do nas z Dalekiego Wschodu – jako roślina ozdobna i zarazem stosowana na różne schorzenia. W azjatyckiej części świata znana była głównie jako lek przeciw uzależnieniom. Kudzu zmniejsza zapotrzebowanie organizmu na alkohol, ale czy na pewno leczy – z nieuleczalnej podobno – choroby zwanej alkoholizmem?

W aptece, dosłownie: każdej aptece z podstawowym asortymentem leków dostaniemy korzeń kudzu – 90 tabletek „Kudzu Root” za 36-40 złotych. Zalecenie: zażywać 1-2 tabletki dziennie. Już nawet po tygodniu można odczuć działanie preparatu: kudzu poprawia nastrój, wspiera koncentrację i pamięć, oczyszcza organizm – w tym z toksyn – wzmacnia organizm ogólnie itd. A przede wszystkim – pomaga uniknąć uzależnienia od alkoholu. Niektórzy twierdzą, że preparat ten potrafi skutecznie wyleczyć z nałogów, w tym nikotynowego, narkotykowego i – alkoholowego… Lecz ab ovo, jak powiadali Rzymianie – od jaja, czyli od początku.

Kudzu rzeczywiście leczy,

bardzo korzystnie działa na wiele innych schorzeń. Uśmierza bóle głowy, migreny, obniża ciśnienie tętnicze, redukuje skutki menopauzy i andropauzy, reguluje trawienie, w tym obniża nadkwaśność – zwłaszcza u chorych na wrzody żołądka i dwunastnicy. Pomaga nawet w przypadku osłabienia, jakie towarzyszy osobom zapadającym na depresję. Jako źródło węglowodanów ma wysoką wartość odżywczą. Dobrze czyni na niedokrwienie kończyn, słabe krążenie, również niedokrwienie mózgu. Zażywający kudzu nie tyją… jakby preparat ten był również osłoną przed „nałogiem jedzenia”. Sproszkowany korzeń kudzu przypomina smakowo mączkę ziemniaczaną, można go więc spożywać z pokarmami, co od wieków praktykują Chińczycy. Nam, gdy kupujemy je w aptece – jak wspomnieliśmy – zaleca się przyjmować 1-2 tabletki dziennie przed albo podczas jedzenia.

Źródła podają nawet datę przywędrowania tej rośliny na kontynent amerykański – rok 1876. Wtedy to do brzegów USA przybył statek z japońskimi osadnikami. Na zachodnim wybrzeżu w Filadelfii planowano spektakularną wystawę – z udziałem całego świata – w stulecie powstania państwa. Japończycy postanowili nawiąza

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.