Oczyszczające peelingi

Na przedwiośniu i wczesną wiosną zwykle nasza cera jest ziemista, blada, mało elastyczna, sprawia wrażenie postarzałej. To wynik wiosennego zmęczenia, ale także braku świeżego powietrza, bo zimą mniej chętnie przebywamy na zewnątrz. Na wyglądzie skóry odbija się również zimowa, czyli cięższa dieta, uboższa w witaminy i minerały pochodzące ze świeżych warzyw i owoców. Czas zatem na odnowę.

Wielu z nas właśnie teraz decyduje się na przeprowadzenie kuracji oczyszczającej organizm za pomocą głodówki czy postu oraz ziół – to na pewno pomoże i naszej urodzie, podziała odmładzająco. Często się jednak zdarza, że w tej pierwszej fazie oczyszczania wygląd cery się niepokojąco pogarsza – nawet na skórze suchej pojawiają się wypryski, wągry przeradzające się w krostki, plamy. Nie należy panikować. Przeciwnie, cieszmy się, bo to dowód, że nasz organizm pozbywa się toksyn, „wyrzucając” je na zewnątrz. W kolejnej fazie oczyszczania wewnętrznego (po 1–2 tygodniach) te zanieczyszczenia znikną, pozostawiając skórę gładszą i elastyczniejszą. Warto jednak taką odnowę idącą „od środka” organizmu wspomóc oczyszczaniem kosmetycznym, zewnętrznym, usuwając zrogowaciałe, martwe warstwy naskórka, które zatykają pory, spowalniając wydalanie toksyn, a czasem powodują ich gromadzenie się w skórze, jeśli nie znajdują ujścia (to właśnie jest jedna z przyczyn powstawania wyprysków). Pomogą w tym peelingi. Mając skórę tłustą lub mieszaną, warto je wykonywać dwa razy w tygodniu, normalną lub suchą – raz w tygodniu. Do twarzy i szyi najlepsze są delikatniejsze kosmetyki drobnoziarniste, do ciała – gruboziarniste. Można je zrobić w domu niewielkim kosztem, stosując wyłącznie naturalne składniki. Przed peelingiem należy starannie umyć twarz czy ciało i dopiero nałożyć wtedy maseczkę i masować skórę. Po wykonaniu zabiegu należy twarz przemyć mlekiem lub tonikiem, a ciało wodą i dopiero po 30 minutach nałożyć krem czy balsam – przez te pół godziny niech skóra odpoczywa od kosmetyków, by wszelkie zanieczyszczenia miały swobodne ujście.

 

Autor: Beata Kondysar
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.