Obudź swój metabolizm

Aby rozbudzić metabolizm po zimie, konieczna jest aktywność fizyczna. Już poranne ćwiczenia przy otwartym oknie czy w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu będą w tym bardzo pomocne. Pobudzą krążenie, dotlenią mózg, rozruszają stawy i mięśnie. Poniżej prezentuję zestaw ćwiczeń, które nie zajmą wam więcej niż 15 minut. Warto je wykonywać co rano, a poprawią samopoczucie i przysłużą się ciału, umysłowi i psychice.

tym ćwiczeniu rozciąga się pachwinę. Rozłóż ręce na boki, lekko uginając w łokciach. Postaraj się, by mieć biodra wypchnięte do przodu. Wytrzymaj tak przez 20–30 sekund i potem zamień nogi.

Na koniec złącz nogi, wyprostuj w kolanach, ale głowę trzymaj zwieszoną do dołu. Rozluźnij ręce i grzbiet. Postaraj się delikatnie unosić w górę kręgosłup, kręg po kręgu.

W weekend, gdy masz więcej czasu, spróbuj wyrwać się z domu na spacer, może na wycieczkę za miasto. Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie pojawiły się nowe szlaki i trasy. Przygotuj swój rower na wiosnę, ładna pogoda przyjdzie tak szybko, więc nie pozwól się jej zaskoczyć. Bądź gotów na nowy rozdział w życiu, ten lepszy, z większą świadomością potrzeb swojego ciała i w dbałości o pozytywne samopoczucie.

Pamiętaj również o spożywaniu pięciu posiłków w ciągu dnia i opowiedniej diecie.
Marek Zapalski

Autor jest absolwentem Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Od najmłodszych lat uprawia sport, nie ogranicza się tylko do jednej dyscypliny. Zapalony triathlonista, żeglarz, narciarz i zdobywca górskich szczytów. Propagator zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.