Czy antybiotyki?

Czy antybiotyki?

Wyniki badań są jednoznaczne: w całej Europie nadużywa się antybiotyków, zaś Polska jest pod tym względem w ścisłej czołówce. Traktujemy je jako lek na całe zło i wszystkie choroby, nie zdając sobie sprawy, że niewłaściwa lub niepotrzebna kuracja antybiotykowa może wyrządzić wiele szkód.

Nie przerywać kuracji                                                                                                                              W leczeniu antybiotykami są dwie zasady: po pierwsze odpowiednio zdiagnozować chorobę, po drugie nigdy nie przerywać kuracji! Pierwsza zasada dotyczy bardzo prostej rzeczy – antybiotyki działają wyłącznie na bakterie, niektóre pierwotniaki i grzyby (i to wybiórczo: poszczególne antybiotyki, a jest ich na rynku około 100, zwalczają inne szczepy drobnoustrojów, trzeba więc dobrać do konkretnej choroby odpowiedni lek), są natomiast całkowicie bezradne w starciu z wirusami, które nie wykazują cech budowy komórkowej i nie występują u nich procesy życiowe.

...
Autor: Jan Matul
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.