z kajecika prababki

z kajecika prababki

Na zapchany nosHoduj w mieszkaniu wonne pelargonie. Zanim przyjmie ci się tzw. anginka, czyli geranium, poproś znajomą choć o kilka listków i ususz je na sezon zimowy. Przełóż do szczelnie zamykanego słoika. W razie kataru czy zbliżającego się przeziębienia sproszkuj liść dokładnie i zażywaj jak tabakę po szczypcie do nosa, który wkrótce się oczyści. Ten proszek przegoni precz katar.

Na zapchany nosHoduj w mieszkaniu wonne pelargonie. Zanim przyjmie ci się tzw. anginka, czyli geranium, poproś znajomą choć o kilka listków i ususz je na sezon zimowy. Przełóż do szczelnie zamykanego słoika.
W razie kataru czy zbliżającego się przeziębienia sproszkuj liść dokładnie i zażywaj jak tabakę po szczypcie do nosa, który wkrótce się oczyści. Ten proszek przegoni precz katar.

Krem do rąk
30 g lanoliny, wazeliny lub kremu Nivea,
15 g wody różanej,
10 listków z łodyżkami (zerwanego 10 godzin wcześniej geranium i położonego w chłodzie)

Geranium posiekać na szklanej lub porcelanowej deseczce i utrzeć w porcelanowym lub alabastrowym moździerzu. Wyłożyć zawartość na jałową gazę. Wycisnąć pelargonię do czystej miseczki lub pozwolić, by sok powoli ściekał, jak serwatka z twarożku.

Potem utrzeć go z tłuszcze...

Wydanie
Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.