Energia i endorfiny  w zimowe dni

Energia i endorfiny w zimowe dni

Zima to czas, gdy natura zamiera i odpoczywa przed kolejnym wiosennym odrodzeniem. Nasze organizmy również potrzebują teraz więcej odpoczynku, ciepła i dbałości. Jednak spędzenie zimowych dni pod kocem z kubkiem herbaty na dłuższą metę wcale nie jest najlepszym pomysłem.

Aby wzmocnić odporność i zachować dobre samopoczucie, energia w ciele musi krążyć, a to najlepiej osiągnąć poprzez ruch. Sposobów na zbawienną dla zdrowia aktywność fizyczną jest mnóstwo – z podanych poniżej propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Zumba
– zastrzyk dobrej zabawy

Taniec ten już od kilku lat dosłownie króluje w polskich fitness klubach. (Pisaliśmy o niej w nr. 1–2/2015 – przyp. red.). Twórcą Zumby jest kolumbijski instruktor tańca Alberto „Beto” Perez, któremu pod koniec lat osiemdziesiątych zdarzyło się zapomnieć płyt z muzyką na zajęcia z aerobiku i był zmuszony improwizować do utworów z gatunku salsy i merengue. Zajęcia spotkały się z takim uznaniem uczestników, że Perez postanowił opracować program łączący ćwiczenia fitness z różnymi stylami tanecznymi. W ten właśnie spos&oa...

Autor: Agnieszka Janiszewska
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.