Opalaj się aktywnie

Co innego można robić podczas opalania niż się opalać? Na przykład gimnastykować się. Proponowane tu prościutkie ćwiczenia można wykonywać kilka razy dziennie, nie wysilając się przy tym zbytnio, za to tracąc najpierw dekagramy, potem kilogramy… Słońce i ruch – o

Co innego można robić podczas opalania niż się opalać?

Na przykład gimnastykować się. Proponowane tu prościutkie ćwiczenia można wykonywać kilka razy dziennie, nie wysilając się przy tym zbytnio, za to tracąc najpierw dekagramy, potem kilogramy… Słońce i ruch – obie te rzeczy z osobna trochę odchudzają. Połączone – odchudzają w dwójnasposób…


1. Usiądź wygodnie na kocu na prawym pośladku, bokiem, ze zgiętą w kolanie prawą nogą. Lewą nogę wyprostuj. Obciągnij jej palce. Unoś ją jak najwyżej i opuszczaj – po 10 razy. Zmień pośladek i powtórz ćwiczenie z prawą nogą.

2. Połóż się na brzuchu. Ugięte w kolanach nogi unieś i skrzyżuj. Ręce oprzyj na kocu i dźwigaj się na nich przy głębokim wdechu, odchylając klatkę piersiową do tyłu i napinając mięśnie pośladków. Wytrzymaj kilka sekund, potem się połóż, odetchnij głęboko i na kolejnym wdechu unieś wyciągnięte przed siebie ręce. Wróć do pozycji wyjściowej. Całość ćwiczenia powtórz 10 razy.

3. Stań z rozpostartymi na boki rękami. Opuszczając je powoli, równocześnie podnoś do góry przed siebie raz jedną, raz drugą nogę – 10 razy każda noga.

Połóż dłonie na ramionach i łokciami zakreślaj w powietrzu duże koła – 10 razy do przodu i 10 razy do tyłu.

4. Uklęknij, ściągnij maksymalnie łopatki i odchylaj tułów maksymalnie do tyłu, najdalej jak potrafisz. Zatrzymaj się w tym odchyleniu, policz do 10 i wróć do postawy wyjściowej. Powtórz 10 razy.

Opalanie na tym ruchu nie ucierpi, za to zyskają twoja talia, pośladki i uda. A raczej stracą. Parę centymetrów…

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.