Film życia

Film życia

Czy zastanawiałaś się, do czego służy twój umysł? Najprostsza odpowiedź: do myślenia. A wyobraźnia? Do wyobrażania, czyli do tworzenia obrazów. Każdy z nas jest malarzem swojego życia. Nikt za nas nie namaluje tego obrazu. Owszem, możemy wybrać produkcję seryjną albo wybrać trudniejszą drogę: być rzadkim okazem. Unikalność tworzy wyjątkową wartość, ale też płaci się za nią wysoką cenę.

Analityczny umysł i konceptualna, nieujarzmiona wyobraźnia siedzą pod jednym dachem, w naszej głowie, pod jedną kopułą. Są jak brat i siostra. Starszy brat jest silniejszy a młodsza siostra sprytniejsza. Więc wychodzi na to, że umysł może rzeczywiście zdominować wyobraźnię i że tylko sprytem może ona realizować swoje zadania. I trochę tak jest, że wierzymy umysłowi, a wyobraźnia jest jak to młodsze dziecko: coś tam nabroi, dostarcza nam sporo radości, ale mało kto bierze ją na poważnie.

A to błąd. Wyobraźnia to potężna Moc, którą rzadko kto wykorzystuje po skończeniu 7 roku życia. Wynika to po części z naszych wewnętrznych procedur. Obrazy, które stwarzamy, przechodzą przez filtr umysłu, a ten może je przyjąć lub zanegować. Krytyczny umysł najczęściej zabija świeże pomysły. Wyrzuca zbyt barwne obrazy na śmietnik historii.

Jak długo nasze życie zależne jest od umysłu, tak długo oddajemy się we władanie inteligentnej siły, która ma swoje ograniczenia. Wyobraźnia jest nieograniczona. Pytanie zasadnicze: CZY WYOBRAŹNIA JEST STWÓRCZA?

Fizyka kwantowa

Cząsteczki elementarne to cząstki, których przy aktualnym stanie wiedzy i techniki nie można dzielić na części składowe. To cząstki pierwotne, z których zbudowana jest materia. Najbardziej zaskakującym odkryciem fizyki kwantowej jest to, że cząstki elementarne mogą się zachowywać zgodnie z naszą wolą. Jest to szokujące nawet dla naukowców zajmujących się fizyką kwantową. Bo jeśli nasza myśl, powiem więcej, nasz umysł nieświadomy ma wpływ na zachowania cząstek elementarnych, to znaczy, że mamy wpływ na naszą rzeczywistość. A więc wyobraźnia JEST stwórcza. Szkoda tylko, że została domeną dzieci i poetów. Szkoda, bo organ nieużywany zanika.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak wygląda to w twoim przypadku, znajdź chwilę dla siebie i zatrudnij swoją wyobraźnię do pracy. Pamiętaj, że jeśli jesteś przekonana, że to ćwiczenie nie ma sensu albo że nie dasz rady – w obu przypadkach masz rację. Jeśli natomiast wyślesz swoim umysłem komunikat pozytywny, znajome kwanty prawdopodobnie zrobią ci miły prezent. Wszystko w twoich rękach.

Gry wyobraźni

Jeśli jesteś gotowa, zapraszam cię na siłownię, gdzie będziesz miała okazję poćwiczyć trochę na przyrządach. Szczególnie na jednym: wyobraźni. Postaraj się zapewnić sobie komfortowe warunki do pracy. W twojej siłowni musi być miło, przyjemnie, może się sączyć muzyka, światło nie może być zbyt ostre, dobrze,

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.