O miłości słów kilka

O miłości słów kilka

O miłości myślimy, marzymy, mówimy. Z jej powodu nie raz i nie dwa cierpimy. Towarzyszy nam wszędzie. Stanowi istotę naszego życia. Czym jest uczucie miłości i co o nim tak naprawdę wiemy?   W obiegowym pojęciu miłość kojarzy się nam z motylkami w brzuchu, gdy myślimy o ukoc

O miłości myślimy, marzymy, mówimy. Z jej powodu nie raz i nie dwa cierpimy. Towarzyszy nam wszędzie. Stanowi istotę naszego życia. Czym jest uczucie miłości i co o nim tak naprawdę wiemy?

 

W obiegowym pojęciu miłość kojarzy się nam z motylkami w brzuchu, gdy myślimy o ukochanej czy ukochanym. To również piękne uczucie do matki, ojca, dziecka, żony, męża. Można by mnożyć przykłady, choć nie zawsze doskonałe. Zatem czymże jest ta miłość, o której tak wiele się mówi i słyszy, o której tyle dzieł sztuki – z filmami, piosenkami, wierszami włącznie – powstało i powstawać będzie? Czym zatem jest miłość prawdziwa, miłość faktyczna i co stanowi istotę miłowania?

Miłość to stan naszego ducha, uczucie, z którym mierzymy się każdego dnia. To doskonała harmonia z samym sobą i ze światem. To spokój ducha i radość z samego faktu istnienia. To dostrzeganie uroków dnia codziennego. To uśmiech do siebie, do dziecka, do przechodnia na ulicy. 

Słowem – miłość to wszystko, co zaprzecza dysharmonii, wszystko, co daje radość istnienia, wszystko, co daje radość i akceptację bycia z drugim człowiekiem. To pozwolenie na inność i swobodne działania drugiego człowieka. To poszerzanie swojej wiedzy, swojej świadomości, to dążenie do doskonalej harmonii i jedności ze sobą i Wszechświatem. To poszukiwanie swojej drogi, to odkrywanie siebie i świata, w którym żyjemy. Miłość to radość, miłość to życie, miłość to muzyka, jaką słyszymy w naszych sercach, to świadomość istnienia tu i teraz. Miłość to my i każdy z nas z osobna. Wszyscy stanowimy miłość.

Mając świadomość tak pojmowanej miłości, nie powinniśmy dopuszczać do siebie poczucia braku miłości, albowiem sami jesteśmy miłością. Wszyscy jesteśmy esencją miłości. Nie musimy zabiegać o miłość, walczyć i ginąć w imię dotychczas pojmowanej miłości, bo miłość, powtarzam, jest w każdym z nas, bo miłością od początku do końca jest każdy z nas.

Nie ma czegoś takiego jak niedosyt miłości, jak brak miłości – oczywiście, przy świadomości, czym naprawdę jest miłość. A przecież każdy z nas do tejże prawdy zmierza, zadając sobie pytanie: czym jest miłość? Pytając o miłość, podświadomie pytamy: kim my jesteśmy i dokąd zmierzamy? Kim Ja jestem i dokąd zmierzam Ja?

Otóż zmierzamy do wnętrza naszego Ja, do sedna naszego Ja, istotą którego od początku do końca MIŁOŚĆ jest.

Skoro tak, skąd zatem tak wszechobecny deficyt miłości? Otóż stąd, że zapomnieliśmy o istocie naszego jestestwa. Zapomnieliśmy, że z miłości jesteśmy zrodzeni i że wszyscy stanowimy miłość. Gdy to sobie przypomnimy, miłość w naszym życiu stanie się faktem.

 

Danuta Terpiłowska 

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.