Mocny i elastyczny kręgosłup

Pilates to prozdrowotna forma ćwiczeń, która buduje świadomość i kontrolę nad własnym ciałem. Metoda ta jest połączeniem pracy nad własnym ciałem, duchem i umysłem. Uruchamia głębokie mięśnie, które mają wpływ i warunkują prawidłową postawę.

i najskuteczniejszych metod oddziałujących na niego. Ma również bardzo korzystny wpływ na kości, zapobiega na starość złamaniom skuteczniej niż lekarstwa. Najważniejszy w zapobieganiu złamaniom jest fakt, że ludzie po prostu rzadziej upadają. Ćwiczenia Pilatesa wzmagają witalne siły organizmu, zdecydowanie usprawniają koordynację ruchową, krok jest pewniejszy, i poprawia się zmysł równowagi.
To jedna z najbezpieczniejszych form aktywności fizycznej, często zlecana jako forma rehabilitacji po rozmaitych kontuzjach i urazach. Poprzez system ćwiczeń będących kombinacją wzmacniania, rozluźniania i rozciągania oraz koncentrację na budowaniu równowagi w ciele i uczeniu świadomego ruchu, połączonego z prawidłowym oddychaniem Pilates zapewnia organizmowi wyszytko to, czego ten potrzebuje do pełnego wykorzystania swoich możliwości. Należy jednak pamiętać, że tylko jakość wykonywanego ruchu i systematyczność przyniosą nam wymierne korzyści.

Bożena i Ilona Włodarczyk
Fot. z archium Studio Diamond Pilates

Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.