Recepty na piękne włosy

sans-serif; font-size: 10pt;">W każdym przypadku wystarczy wymieszać wymienione składniki ziół – po jednej łyżce – i zaparzać. Choć można je doprowadzić do jednorazowego wrzenia.

Pielęgnacja w każdym przypadku

Właściwie niezależnie od stanu włosów, a na pewno w przypadku włosów, które uznamy za tzw. normalne, warto stosować poniższą płukankę 1-2 razy w tygodniu. Wzmacnia ona cebulki, a i włos „oddycha”, gdyż zostaje oczyszczony.

Aby uzyskać efekt tonizujący, by włosy miały połysk i odpowiednią twardość, zaleca się użycie skrzypu, nagietka, przytulii czepnej, nasturcji, kwiatu lipy, wodnej rukwii, bylicy, pokrzywy, pietruszki, rozmarynu i szałwii. Zioła mieszamy w równych proporcjach i 5 łyżek mieszanki zalewamy 3 litrami wrzątku na 20 minut, po czym cedzimy.

Kończy się zima. Brak słońca – i naturalnego powietrza, owego zbawczego powiewu wiatru, który dokarmia je tlenem – na pewno włosom zaszkodziły. Są przemęczone. Dlatego warto pomyśleć o ziołach. Zresztą – zioła zawsze włosom sprzyjają. I nie zapominajmy o nafcie. To zbawcza Natura leczy rany, uzdrawia. Także nasze włosy.

jat

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.