Zioła przeciw wypadaniu włosów

Codziennie tracimy około 50 włosów, a wiosną i jesienią nawet do 80. Nadmierne wypadanie włosów jest często efektem przebytej choroby, stresów, nerwic, palenia papierosów, anemii lub nieodpowiedniej diety. Przyczyną zwolnionego wzrostu włosów, zmniejszenia grubości łodygi i zw

jących włosów stosuje się również oleje z awokado, z jojoby, ze słodkich migdałów oraz oliwę z oliwek. Szczególnie skuteczny jest olej rycynowy wytłoczony z nasion rącznika pospolitego (Ricinus communis). Zapobiega on łupieżowi i wypadaniu włosów, stymuluje ich wzrost i sprawia, że są jedwabiste w dotyku.

Od niedawna do pielęgnacji włosów zaleca się owoc egzotycznej rośliny – amli (Emblica officinalis), nazywanej również agrestem indyjskim. Stosuje się ją w formie proszku, maceratu lub naparu. Dodaje włosom blasku i grubości, zmiękcza je, pogłębia i ożywia naturalny kolor. Opóźnia przy tym przedwczesne ich siwienie.

Wyciągi z amli wmasowane w skórę głowy wzmacniają cebulki włosów, przyspieszają ich porost, a przy tym działają przeciwłupieżowo i przeciwzapalnie. Dzięki wysokiej zawartości tamin zmniejszają przetłuszczanie się włosów.


Teresa Lewkowicz-Mosiej

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.