Masaż miodem

Masaż miodem

Upiększające i lecznicze właściwości miodu ludzie wykorzystywali od niepamiętnych czasów. Być może właśnie dzięki niemu śliczna Poppea zdobyła serce jednego z najokrutniejszych władców Rzymu, Nerona. To jej matka, która wychowywała się w Macedonii, nauczyła ją, jak dbać

ciwości oczyszczające – przenikając przez skórę, „przykleja” toksyny do swoich substancji wiążących i wyprowadza je na zewnątrz. W ten sposób skutecznie pomaga leczyć takie choroby jak: alergie, problemy z sercem i krążeniem, dokuczliwe bóle głowy, zaburzenia przewodu pokarmowego, wzmacnia też system odpornościowy. Te odtruwające właściwości miodu są dla nas szczególnie istotne, gdyż nasze organizmy wchłaniają mnóstwo toksyn z coraz bardziej zanieczyszczonego środowiska, do tego leczymy się medykamentami zawierającymi szkodliwe chemiczne komponenty i z taką ilością trucizn nasze „etatowe” wewnętrzne odtruwacze, czyli wątroba i nerki, nie zawsze sobie radzą.

Przywraca harmonię między duchem a ciałem

Według ludowej medycyny tybetańskiej i mongolskiej masaż miodem „rozsyła” energię po całym ciele, masuje się bowiem głównie drogi, którymi ona przepływa. Masaż odblokowuje w ten sposób czakry i kanały energetyczne. Następuje przywrócenie równowagi między Jin i Jang. Zostają ustabilizowane i wyciszone emocje, umysł się rozjaśnia, wraca chęć do działania.

Usuwa blokady z okolic pleców

W plecach zbierają się wszystkie napięcia fizyczne, mentalne i emocjonalne – są one niby arena, na której stają do walki problemy i konflikty, z jakimi się borykamy. Masaż miodem usuwa napięcia mięśniowe, a z nimi konflikty duchowe – jak twierdzą terapeuci – uzdrawiając cały organizm. Tym samym pomaga między innymi w łagodzeniu depresji i stanów lękowych.

Przebieg masażu

Potrzebujemy około 3 łyżki stołowe ciepłego płynnego miodu. Lejemy go strumyczkiem na plecy i długimi, posuwistymi ruchami rozciągamy na plecach. W pierwszej fazie masujemy delikatnie – po to, by ciału i duszy przynieść wyciszenie, ulgę i ukojenie. Następnie ruchy powinny być coraz bardziej zdecydowane, bo na tym etapie pobudzamy już ukrwienie, a miód jest wchłaniany przez skórę i wiąże toksyny.

A kiedy pojawi się lekko odczuwalny ból, masaż kończymy. Następnie obmywamy plecy ciepłą wodą, delikatnie wycieramy papierowym ręcznikiem i przykrywamy na kilka minut. Przez dobę od zakończenia masażu nie zaleca się używania jakichkolwiek kosmetyków do ciała. Do mycia używamy tylko czystej ciepłej wody.

J. S.  K. B.

Schorzenia i dolegliwości, jakie łagodzi i leczy masaż miodem

- Usuwa stany zapalne stawów i bóle związane z ich zwyrodnieniem, a także bóle kręgosłupa.

- Wpływa na lepsze funkcjonowan

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.