SOS po lecie

Po letnich wakacjach każda cera wymaga odżywienia. Słońce i gorące powietrze wysuszyło skórę – straciła wilgotność i elastyczność. Trzeba więc koniecznie dostarczyć jej witamin i uelastycznić. Najlepiej tym, co o tej porze roku daje nam natura. Cera przesuszona Przed w

Po letnich wakacjach każda cera wymaga odżywienia. Słońce i gorące powietrze wysuszyło skórę – straciła wilgotność i elastyczność. Trzeba więc koniecznie dostarczyć jej witamin i uelastycznić. Najlepiej tym, co o tej porze roku daje nam natura.

Cera przesuszona

Przed wszystkimi zabiegami kosmetycznymi należy dokładnie oczyścić skórę. Znakomity do tego celu będzie:

Tonik różany

2 szklanki płatków dzikiej róży zalać szklankami białego wytrawnego wina, wymieszać, przełożyć do słoja z ciemnego szkła, zamknąć i odstawić. Po 2 tygodniach odcedzić przez gazę do butelki. Przecierać tonikiem twarz, szyję i dekolt nawet kilka razy dziennie. Wzmocni jego działanie dodanie kilkunastu kropli witaminy A+E. Warto wiedzieć, że oprócz pachnącego olejku eterycznego płatki róży zawierają odmładzające kwasy owocowe – cytrynowy i jabłkowy. Różane kosmetyki mają właściwości antyseptyczne, dlatego zalecane są dla wrażliwej cery.

Uwaga! Toniki zawierające wino zawsze przechowujemy w lodówce nie dłużej niż 2 tygodnie. Przed każdorazowym użyciem należy mocno wstrząsnąć butelką.

Potem – odżywcza

Maseczka pomidorowa

Do rozgniecionego miąższu średniego pomidora dodać łyżeczkę płatków owsianych i łyżeczkę oleju słonecznikowego. Dokładnie wymieszać, rozłożyć na twarzy, szyi i dekolcie. Po 20 minutach zmyć letnią wodą oligoceńską lub zwykłą przegotowaną.

Kolejny „posłoneczny” problem to

Rozszerzone naczynka

które często towarzyszą przesuszonej cerze. Niełatwo się z nimi uporać. Tu lepszy będzie

Tonik ziołowy

6-8 łyżek lipy, rumianku i rozmarynu zmieszanych w równych proporcjach zalać w ciemnym słoju 2 szklankami wrzątku, przykryć i odstawić na godzinę. Potem dodać 2 szklanki białego, wytrawnego wina, szczelnie zamknąć i odstawić na 2 tygodnie. Odcedzić przez gazę, dodać łyżeczkę gliceryny i łyżeczkę płynnego miodu. Wymieszać.

Po oczyszczeniu twarzy pajączki p

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.