SOS po lecie

Po letnich wakacjach każda cera wymaga odżywienia. Słońce i gorące powietrze wysuszyło skórę – straciła wilgotność i elastyczność. Trzeba więc koniecznie dostarczyć jej witamin i uelastycznić. Najlepiej tym, co o tej porze roku daje nam natura. Cera przesuszona Przed w

omoże obkurczyć

Maseczka z dyni

Szklankę zmiksowanego miąższu dyni wymieszać z żółtkiem jaja kurzego lub 4 żółtkami jaj przepiórczych. Zmyć po 20 minutach letnią wodą.

Cera zanieczyszczona,

z przebarwieniami

wymaga zupełnie innej pielęgnacji. A też jest częstą letnią przypadłością. Opalenizna często schodzi nierówno (dotyczy to zwłaszcza osób z cerą mieszaną), a skóra pokryta bywa ciemnymi nieładnym punkcikami – wągrami. To efekt między innymi zbyt ciężkich kremów i olejków do opalania, które zatykają pory. Tutaj najlepiej się sprawdzi

Tonik ogórkowy

Wycisnąć sok z 2-3 ogórków startych na tarce (powinno być około szklanki miąższu), dodać łyżkę spirytusu lub 2 łyżki czystej wódki oraz łyżeczkę wody utlenionej. Przechowywać w ciemnej butelce. Przecierać twarz tonikiem kilka razy dziennie. Podobnie działa ostudzony wywar z gotowanych porów lub świeżej kapusty.

Dobrze podsuszy i oczyści skórę, równocześnie dostarczając jej witamin

Maseczka jarzębinowo-miodowa

Dwie garście owoców jarzębiny umyć, zmiksować, wymieszać z łyżką płynnego miodu i rozsmarować na skórze. Zmyć po 25-30 minutach wodą oligoceńską. Warto ją stosować choć 2 razy w tygodniu – skóra stanie się matowa i gładka, a zaskórniki znikną.

K.B.

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.