Powrót do Edenu

Powrót do Edenu

Na pewno warto ją poznać. Dzięki niej można nie tylko schudnąć, ale także wyleczyć się z wielu ciężkich chorób. Jednak trzeba mieć świadomość, że nie jest ona łatwa. Jak każda dieta wegańska, wykluczająca wszelkie pokarmy pochodzenia zwierzęcego, co wymaga radykalnej zmiany jadłospisu. Na leczniczej diecie Alleluja jada się przede wszystkim surowe produkty roślinne i trochę gotowanych. Trzeba natomiast zapomnieć o pokarmach przetworzonych i wszystkich używkach. Trudna sprawa...

wórca i propagator leczniczej diety Alleluja, amerykański pastor dr George Malkmus najpierw przetestował ją na sobie. Gdy w wieku 42 lat zachorował na raka jelita grubego, był załamany. Lekarze orzekli, że powinien poddać się operacji i wszelkim innym zabiegom, jak naświetlania i chemioterapia, on jednak odmówił. Nie chciał doświadczyć cierpień, jakich doznała kilka lat wcześniej jego matka, zanim umarła na ten sam rodzaj nowotworu. W rezultacie pastor podjął ryzykowną decyzję – zanim odda się w ręce medyków, poszuka innych sposobów walki z chorobą.

Za radą przyjaciela, fanatycznego wyznawcy diety wegańskiej, radykalnie zmienił sposób odżywiania. Porzucił nie tylko fast foody, których wcześniej amerykańskim zwyczajem sobie nie żałował, ale usunął także z jadłospisu wszystko oprócz surowych owoców i warzyw. Regularnie też pijał duże ilości świeżych soków warzywnych.

Przekonany, że tylko ta dziwna dieta może go uratować, Malkmus konsekwentnie stosował ją przez rok. Czuł się coraz lepiej, a jego guz stopniowo malał, aż w końcu całkiem znikł. Ustąpiły też inne dolegliwości, jak hemoroidy, hipoglikemia, alergie, kłopoty z zatokami, nadciśnienie, zmęczenie, pryszcze, przeziębienia, grypa, przykry zapach potu oraz łupież.

Kiedy potem w równie cudowny sposób, stosując tę samą dietę, jego żona w ciągu roku schudła 40 kg, a także wyleczyła się z ciężkiego zapalenia stawów, a po 2 latach pozbyła się zwyrodnieniowej choroby kręgosłupa, pastor uznał, że o odkryciu nowej metody powinien dowiedzieć się cały świat. W tym celu w 1992 roku w Północnej Karolinie zostało powołane do życia Stowarzyszenie Hallelujah Acres, zajmujące się propagowaniem cudownej diety i zdrowego stylu życia. Podczas blisko 30-letniej działalności z rad dra Malkmusa skorzystały 2 miliony osób. Istnieją też tysiące świadectw przekazanych przez osoby, które dzięki diecie Alleluja odzyskały pełnię zdrowia.

Rajski jadłospis

Powstał z woli Stwórcy, który dokładnie określił, czym mają się żywić Adam i Ewa, a w przyszłości ich dzieci oraz wszyscy ludzie, którzy zamieszkają na Ziemi. Boży nakaz był krótki: Dla was są wszelkie rośliny rodzące ziarno, gdziekolwiek są na całej ziemi, oraz wszelkie drzewa, w których owocach są nasiona. Niech wam służą za pożywienie. (Rdz 1,29). Zatem pierwsza dieta na świecie proponowała owoce, warzywa, nasiona i orzechy, świeże i surowe produkty natury. Było też pod dostatkiem czystej źródlanej wody. Zdaniem dra Malkmusa, co było dobre dla Adama i Ewy, jest równie dobre dla nas. Twierdzi z pełnym przekonaniem, że tylko pokarmy roślinne, świeże (zawierające e

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.