Wyszukiwarka ziół Wyszukiwarka ziół
Wszystkie A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ź Ż
n
 • Zioła

  Na lęk, niepokój, depresję...

  Na lęk, niepokój, depresję...

  Późna jesień i zima przynoszą często pogorszenie nastroju, dopada nas chandra, a często to pierwszy krok do depresji. Warto wtedy sięgnąć po zioła, które potrafią nie tylko przepłoszyć mrok za oknem, ale i w duszy.
 • Kwiaty

  Niezapominajka polna (Myosotis arvensis)

  Niezapominajka polna (Myosotis arvensis)

  15 maja obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki, podczas którego odbywa się szereg imprez kulturalno-ekologicznych. Te drobne, niepozorne kwiatki są cenione przede wszystkim za walory estetyczne. Wiele odmian uprawia się jako rośliny ozdobne – ogrodowe i cięte na bukiety. Niewiele osób wie, że lec...
 • Zioła

  Na kobiece przypadłości

  Na kobiece przypadłości

  Od wieków medycyna ludowa wykorzystywała z dobrym skutkiem zioła na różne kobiece dolegliwości. Dobroczynny wpływ wielu z nich potwierdziły współczesne badania.
 • Zboża

  Nawarz sobie kaszy

  Nawarz sobie kaszy

  Kasze do czasów potopu szwedzkiego były w Polsce podstawowym produktem żywnościowym, goszczącym na stołach częściej niż chleb! Ponownie pojawiły się w okresie socjalizmu, a potem znów zniknęły z naszych stołów. Teraz powróciły na fali fascynacji zdrową żywnością i wegetarianizmem. Można je śmiało uz...
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.