Na lęk, niepokój, depresję...

Na lęk, niepokój, depresję...

Późna jesień i zima przynoszą często pogorszenie nastroju, dopada nas chandra, a często to pierwszy krok do depresji. Warto wtedy sięgnąć po zioła, które potrafią nie tylko przepłoszyć mrok za oknem, ale i w duszy.

Jedynym o zdecydowanie stwierdzonych właściwościach antydepresyjnych roślinnym środkiem jest ziele dziurawca. Działa bowiem na identycznej zasadzie, jak antydepresyjne leki przepisywane na receptę – zawarte w nim substancje czynne hamują rozkład neuroprzekaźników w mózgu, a zwłaszcza regulują poziom i działanie serotoniny. Ponadto znajdujący się w dziurawcu czerwony barwnik hyperycyna zwiększa wrażliwość organizmu na światło i w ten sposób pośrednio wpływa na wydzielanie kolejnego neuroprzekaźnika, odpowiadającej za jakość snu melatoniny.

W dodatku preparaty z owego ziela nie mają niebezpiecznych skutków ubocznych, podczas kuracji nimi nie należy tylko się opalać (z innymi lekami przeciwdepresyjnymi wolno je łączyć jedynie za zgodą lekarza!). Przynosi ukojenie, zwalcza bezsenność, usuwa uczucie niepokoju. A przy tym nie otępia, przeciwnie – podnosi sprawność psychiczną! Pacjenci, któ...

Autor: Kasia Bury
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.