Eksperymenty

Eksperymenty

Słowianie czcili swoje „Święte gaje”, a dęby, lipy czy buki według ich wierzeń były istotami żywymi, miały duszę, która mogła użyczyć swojej mocy. Nie wolno było ułamać z drzewa nawet gałązki. Uważano to za grzech o groźnych konsekwencjach.

Aborygeni australijscy wierzyli, że drzewa posiadają magiczną moc i są bezpośrednio powiązane z Niebem i Ziemią. Indianie z Ameryki Północnej traktują drzewa jak żywe istoty i modlą się do Ducha zaklętego w np. starych cedrach.

Wierzenia starożytnych, bardzo odległych kultur posiadają wspólny mianownik. Współczesna nauka odkrywa nowe obszary wiedzy, które zmieniają nasze spojrzenie na drzewa oraz inne rośliny. Badania wskazują, że w wierzeniach ludów pierwotnych dotyczących drzew tzw. „pierwiastek prawdy” jest bardzo duży.

„MÓZG” ROŚLIN
Neurobiolodzy z Uniwersytetu w Yale, zwracają uwagę na fakt, że rośliny w swojej budowie posiadają struktury przypominające system nerwowy. Komórki roślin są bogate w receptory dla glutaminianu, który jest ważnym neuroprzekaźnikiem.

Naukowcy polscy, z Zakładu Fizjologii i...

Autor: Piotr Derentowicz
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.