Wyszukiwarka ziół Wyszukiwarka ziół
Wszystkie A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ź Ż
k
 • Krwiściąg lekarski (Sanguisorba officinalis) i mniejszy (S. minor)

  Krwiściąg lekarski (Sanguisorba officinalis) i mniejszy (S. minor)

  Łacińska nazwa rodzajowa krwiściągu pochodzi od słów „sanguis” – krew i „sorbere” – ściągać, co znalazło dosłowne odzwierciedlenie w polskiej nomenklaturze. Od razu zdradza właściwości lecznicze rośliny. Poza tym zwano go u nas krewnikiem, krwawnikiem, krwieściągiem warzywnym, różyczką Panny Marii, ...
 • Kwiaty w kuchni

  Kwiaty w kuchni

  Jak twierdzą naukowcy, bezpiecznie możemy spożywać na surowo kwiaty około 90 gatunków roślin. Dziś proponujemy wam skosztowanie i wykorzystanie kolejnych – nie tylko do ozdoby, ale dla smaku i zdrowia.
 • krwawnik pospolity

  krwawnik pospolity

  Nazywany niekiedy krwawnicą, rośnie w strefie klimatu umiarkowanego na całej półkuli północnej i południowej. U nas spotyka się go najczęściej na miedzach, suchych łąkach i pastwiskach, gdzie tworzy gęste darnie. Jeszcze do końca września można go zbierać.
 • Koper ogrodowy

  Koper ogrodowy

  Pochodzi z Egiptu i z terenów zachodniej Azji – dzisiejszych Indii i Iranu, gdzie uprawiano go już w czasach biblijnych. Na południe Europy trafił w starożytności, w jej zachodniej i wschodniej części pojawił się jednak prawdopodobnie dopiero we wczesnym średniowieczu, przy czym ceniono go tu nie ...
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.