Kuchnia Pięciu Przemian

Kuchnia Pięciu Przemian

Wczesną wiosną obserwujemy w całej przyrodzie silny ruch w górę; takie cechy ma powracające po zimowym uśpieniu yang, które z gwałtownością pioruna budzi wszystko do życia i wzrostu.Późna wiosna ma z kolei cechy yin; właściwości łagodnego wiatru, który przenika i dociera wszędzie. Osoby obdarzone energią wiatru mają przenikliwy, lotny umysł, są delikatne, niezwykle inteligentne i w niektórych przypadkach skłonne do manipulowania innymi ludźmi.

Wczesną wiosną obserwujemy w całej przyrodzie silny ruch w górę; takie cechy ma powracające po zimowym uśpieniu yang, które z gwałtownością pioruna budzi wszystko do życia i wzrostu.
Późna wiosna ma z kolei cechy yin; właściwości łagodnego wiatru, który przenika i dociera wszędzie. Osoby obdarzone energią wiatru mają przenikliwy, lotny umysł, są delikatne, niezwykle inteligentne i w niektórych przypadkach skłonne do manipulowania innymi ludźmi.

Opis działania niewielkiej, łagodnej siły wiatru znajdziemy w Księdze Przemian:
Przenikliwość wywołuje skutki stopniowe i niepozorne. Nie mogą się one urzeczywistnić przez akt przemocy, lecz przez stałe wywieranie wpływu. Te skutki mniej rzucają się w oczy niż to, co zdobyto nagłym atakiem, lecz są bardziej trwałe i pełne. Aby móc w ten sposób osiągać wyniki, trzeba mieć jasno określony cel, bo przenikaj...

Autor: Anna Czelej
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.