Dieta wegańska odchudza najlepiej

Dieta wegańska odchudza najlepiej

Osoby przestrzegające diety wegetariańskiej, a w szczególności weganie stroniący od wszystkich produktów pochodzenia odzwierzęcego, tracą kilogramy znacznie szybciej niż osoby na innych dietach zorientowanych na odzyskanie prawidłowej masy ciała.

W rzeczywistości mogą schudnąć o dwa kilogramy więcej w krótkim czasie, uważa Ru-Yi Huang z E-Da Hospital w Tajwanie po porównaniu wyników efektywności 12 różnych diet. Wyniki badań zostały opisane w Journal of General Internal Medicine.

Przegląd Huang objął 12 randomizowanych prób kontrolnych, w których wzięło udział 1151 osób przestrzegających konkretnych diet w okresach od 9 do 74 tygodni. To pierwszy taki projekt łączący wyniki wielu niezależnych badań, który pozwolił określić skuteczność diety wegetariańskiej w porównaniu do innych planów dietetycznych, włączając w to popularną dietę Atkinsa czy plany żywieniowe rekomendowane przez American Diabetes Association czy US National Cholesterol Education Program.

W wyniku porównania odkryto, że osoby, które przestrzegały różnych odmian diety wegetariańskiej, schudły średnio o 2,02...

Wydanie
Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.