Kefir

Kefir

Kiedy upał doskwiera, bardzo chętnie sięgamy po kefir, który ma orzeźwiający smak. Na jego bazie można także przygotować pyszny chłodnik lub kolorowe koktajle warzywne i owocowe. Czy rzeczywiście jest tak zdrowy, jak piszą w niektórych książkach czy artykułach...?

bez skórki i pestek zmiksuj z kefirem. Nałóż na twarz i zaczekaj, aż wyschnie. Zmyj letnią wodą. Maseczka działa nie tylko oczyszczająco, łagodzi też stany zapalne.

Maseczka do włosów
Do każdego rodzaju włosów, szczególnie słabych i cienkich. Wetrzyj kefir we włosy i potrzymaj kilka minut. Spłucz letnią wodą. Maseczka szybko wnika w strukturę włosa, dodaje blasku, odżywia i regeneruje oraz ułatwia rozczesywanie.

Maseczka do włosów z kefiru i żytniego chleba
Czerstwy żytni chleb rozmoczyć w kefirze, aż zrobi się z tego papka. Można sobie pomóc, tłukąc składniki w moździerzu. Papkę nałożyć po umyciu na włosy i potrzymać kwadrans. Dokładnie spłukać letnią wodą. Maseczka nada włosom energii i objętości, odbuduje i wzmocni końcówki, wpłynie korzystnie na porost włosów i zapobiegnie ich wypadaniu.

Karolina Górecka

Autor: Karolina Górecka
Partnerzy:

Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.