Diety letnie

Nic tak skutecznie jak ciepła pora roku nie sprzyja dbałości o linię. Letnie ciuszki podkreślają sylwetkę i… jej niedoskonałości, a ta świadomość bardzo mobilizuje do działań. Gorące dni sprawiają, że nikt nie ma ochoty na solidne kaloryczne posiłki. Z przyjemnością sięga

Nic tak skutecznie jak ciepła pora roku nie sprzyja dbałości o linię. Letnie ciuszki podkreślają sylwetkę i… jej niedoskonałości, a ta świadomość bardzo mobilizuje do działań.

Gorące dni sprawiają, że nikt nie ma ochoty na solidne kaloryczne posiłki. Z przyjemnością sięgamy po lekkie dania, złożone z sezonowych darów natury. Pachnące, świeże owoce, młode warzywa dostarczają nam wielu przyjemności smakowych, przy tym nie tuczą. Przeciwnie, pomogą nam skutecznie schudnąć.

Oto trzy diety: truskawkowa, ziemniaczana oraz kombinowana (patrz str. 49), przeznaczone dla osób, które chciałyby pod nieobecność domowników zrezygnować z gotowania i schudnąć. Każda z nich dostarcza dziennie 1000 kalorii. Można je stosować przez dłuższy okres czasu, niż podaje plan, ponieważ dostarczają wszystkich składników odżywczych i nie ma zagrożenia, że pojawią się niedobory witamin, białka, minerałów czy błonnika. Przeciwnie, diety są tak skomponowane, że uzupełnią nasze braki. A te, jak twierdzą dietetycy, są powszechne. Po przeprowadzeniu diet z przyjemnością zauważysz, że poprawiła ci się cera, sylwetka stała się smukła, a ruchy nabrały zręczności.

Ważne: w trakcie diety pij dużo wody mineralnej i herbatek ziołowych bez cukru, staraj się także ograniczyć czarną kawę. Każda z diet zawiera propozycje śniadań, możesz sobie wybrać, co ci najbardziej smakuje, by uniknąć monotonii. Możesz także dania obiadowe zjadać na kolację i odwrotnie, jeśli ci to bardziej odpowiada. Ważne jest, aby nie przekraczać dziennej normy kalorii. Powodzenia!

Delektując się ich wybornym smakiem, dostarczasz jednocześnie organizmowi ogromnej ilości witamin i minerałów, których potrzebujesz, by procesy życiowe mogły prawidłowo przebiegać. 100 gram truskawek zawiera

60 mg witaminy C, pewną ilość witamin z grupy B, a także potasu (potrzebnego naszemu sercu), magnezu, fosforu, żelaza, wapnia, miedzi, przy czym wszystkie te związki są wprost idealnie przyswajane przez nasz organizm. Witamina C, czyli kwas askorbinowy pełni w organizmie wiele funkcji, takich jak udział w syntezie kolagenu – tkanki zapewniającej elastyczność skóry i przeciwdziałającej powstawaniu zmarszczek, uczestniczy we wchłanianiu żelaza pochodzenia roślinnego, które także zawarte jest w truskawkach, oraz podnoszeniu odporności organizmu. Ponieważ należy do związków rozpuszczalnych w wodzie, nie ma obawy, że zjadając nawet duże ilości owoców, przedawkujemy ją. Nadmiar organizm bez trudu wydali. Dla osób pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów istotna jest jeszcze inna cenna właściwość owoców, mianowicie zawierają one bromelinę – enzym rozkładający białka. Ten sam enzym uczestniczy w rozpuszczaniu skrzepów krwi. Pod jego wpływem krew staje się rzadsza, szybciej krąży, usuwając toksyczne produkty przemiany materii i dostarczając substancji odżywczych. Dzięki tym właściwościom enzym pomocny jest w leczeniu np. choroby wieńcowej. Bromelina syntetyczna jest składnikiem wielu preparatów odchudzających, nic jednak nie zastąpi naturalnej. Truskawki odznaczają się jeszcze jedną zaletą, a mianowicie są niskokaloryczne. 100 g dostarcza tylko ok. 30 kalorii, co oznacza, że bez poczucia winy można zjeść kilogram tych owoców, by do codziennej porcji kalorii dołożyć tylko 300. Zawierają aż 90 procent wody, co pozwala wypłukać toksyny z organizmu, uzupełnić

Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.