Naturalne kosmetyki 05

Naturalne kosmetyki 05

W marchwi jest dużo prowitaminy A (beta karotenu), wapń, magnez i miedź, a także związki siarkowe. Współczesna kosmetyka zaleca używanie świeżo tartego korzenia do maseczek nadających skórze jędrność i zdrowy koloryt. Zaleca się je szczególnie dla cery suchej i wiotczejącej. Zdrowy, lekko opalony odcień cery można również osiągnąć przez częste jedzenie marchwi lub picie jej soku.

Maseczka nawilżająca

Utrzeć na tarce sporą umytą marchew (lub zmiksować), dodać po łyżce twarożku i oliwy z oliwek. Nałożyć na skórę twarzy i szyi na 15 minut. Zmyć ciepłą wodą. Poprawi także koloryt bladej cery.

Maseczka dla szarej, zmęczonej cery

Zetrzeć na tarce lub zmiksować umytą sporą marchewkę, dodać 3-4 łyżki mleka i nałożyć na skórę twarzy na 20 minut. Zmyć ciepłą wodą. Cera zyska dzięki temu świeżość i zdrowy koloryt.

Maseczka odświeżająca

Dwie łyżki soku z marchwi wymieszać z 2 łyżkami mleka w proszku na gładką pastę. Przy cerze suchej można też dodać łyżeczkę olejku migdałowego lub oliwy z oliwek. Nałożyć maseczkę na twarz i szyję. Spłukać ciepłą wodą po 15 minutach.

Maseczka odżywcza

Sporą marchew oskrobać, umyć, ugotować do miękkości w małej ilości wody. Rozgnieść i delikatnie wymieszać z białkiem ubitym na pianę. Nałożyć na twarz. Zmyć ciepłą wodą po 20 minutach.

Maseczka poprawiająca napięcie skóry

Utrzeć na drobnej tarce sporą obraną i umytą marchew oraz obrane jabłko. Wymieszać, odcisnąć nadmiar soku, dodać łyżkę mąki ziemniaczanej, jeszcze raz wymieszać. Nałożyć na twarz i szyję, po 15 minutach zmyć ciepłą wodą.


Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.