Naturalne kosmetyki 03

Naturalne kosmetyki 03

Zawiera tyle witaminy C co cytryna, niemal wszystkie witaminy z grupy B i dość rzadko występujące w roślinach witaminy K i E – zwaną witaminą młodości, szczególnie ważną dla regeneracji cery. Do tego minerały – między innymi wapń, magnez, żelazo i bardzo istotną dla włosów, skóry oraz paznokci siarkę. Liście kapusty stosowane zewnętrznie działają antyseptycznie i kojąco.

 

Odświeżający tonik

Kilka dobrze opłukanych liści przepuścić przez sokowirówkę i otrzymanym sokiem przemywać podrażnioną, zmęczoną cerę. Kapuściany tonik odświeży, oczyści i złagodzi wszelkie podrażnienia.

 

Maseczka dla podrażnionej, wrażliwej skóry

Bardzo drobno posiekać świeżą białą kapustę, a potem zmiażdżyć ją w moździerzu (lub po prostu zmiksować) i nałożyć na twarz. Zmyć po 20 minutach letnią wodą. Nie tylko łagodzi podrażnienia, ale i odświeża zmęczoną skórę.

 

Maseczka ujędrniająca

Zmiksować razem 2 łyżki kiszonej kapusty i łyżkę płatków owsianych. Nałożyć na twarz na 20 minut. Zmyć letnią wodą. Poprawia koloryt i napięcie skóry.


Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.