Naturalne kosmetyki 04

Naturalne kosmetyki 04

Ziarenka makowe zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, do tego sporo wapnia, cynku niezbędnego dla utrzymania dobrej kondycji włosów i paznokci, witaminy A i E. Mają właściwości zmiękczające i wygładzające skórę.   Zmiękczająca oliwka 2 łyżeczki ziaren maku zalać szk

Ziarenka makowe zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, do tego sporo wapnia, cynku niezbędnego dla utrzymania dobrej kondycji włosów i paznokci, witaminy A i E. Mają właściwości zmiękczające i wygładzające skórę.

 

Zmiękczająca oliwka

2 łyżeczki ziaren maku zalać szklanką oliwy z oliwek, podgrzać do temperatury ciała, odstawić na tydzień w szczelnie zamkniętym naczyniu. Potem odcedzić. Stosować do smarowania stwardniałych miejsc na skórze – np. na podeszwach stóp i łokciach. Łagodzi ponadto podrażnienia. Można też przygotować większą ilość tej oliwki (zachowując proporcje) i dodawać po 1/2 szklanki do wody w wannie – taka kąpiel wspaniale nawilża i uelastycznia skórę.

 

Makowy piling

Łyżeczkę zmielonych nasion zwilżyć oliwką migdałową i przetrzeć tym specyfikiem skórę twarzy. Zmyć ciepłą wodą. Taki zabieg usuwa martwe komórki naskórka, wygładza cerę.


Partnerzy:

Oficjalna strona magazynu "Natura i Ty" wydawanego przez Centrum "REA" od 2008 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska. All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.